Michal Blaško / / Kultúra
Je apríl a všetky letné festivaly v plnom prúde ohlasujú mená interpretov. Inak tomu nie je ani pri piešťanskom festivale Grape, ktorý dnes ohlásil...

Je apríl a všetky letné festivaly v plnom prúde ohlasujú mená interpretov. Inak tomu nie je ani pri piešťanskom festivale Grape, ktorý dnes ohlásil ďalšie tri mená svojho line-upu.

Crystal Castles sa vyznačujú hlavne lo-fi zvukom a živými elektrizujúcimi vystúpeniami, ktoré z nich spravili legendu elektronickej scény. Nejde o ich prvú návštevu Slovenska. Naposledy tu boli v roku 2010, no tentokrát k nám zavítajú opäť – Ethan Kath príde pre zmenu s novou speváčkou Edith Frances, ktorá nahradila Alice Glass pred dvoma rokmi. Nasledujúcich osem mesiacov sa bude pre nich niesť v znamení nového, v poradí už štvrtého štúdiového albumu.

[youtube 32udqal_lyQ 720 410]

Dvadsaťjeden ročný mlaďas menom Jake Bugg pochádza z Veľkej Británie, jeho hudba pripomína country a verejnosti sa stihol predviesť už štyri roky dozadu – so svojím rovnomenným debutovým albumom to dotiahol až na špičku britského hudobného rebríčka. Šikovný Jake chystá už tretiu štúdiovku s názvom On My One, na ktorej napísal všetkých jedenásť skladieb a u takmer každej sa postaral aj o jej produkciu.

[youtube J9XwFecNXyU 720 410]

Spojiť hip-hop a blues dokázali francúzski frajeri Scarecrow. Šikovnosť za šesť rokov existencie im priniesla vytúžené ovocie v podobe vyše 500 odohraných koncertov až v 15 krajinách, pričom tie posledné sa odohrali za veľkou mlákou. Tento rok majú v pláne vydať ďalšiu dosku.Komentovať (0)