Michal Blaško / / Kultúra
Festival Grape po týždni predstavuje ďalšie mená zo svojho tohtoročného programu. Do Piešťan sa po roku vracia dánska speváčka MØ, po troch rokoch aj...

Festival Grape po týždni predstavuje ďalšie mená zo svojho tohtoročného programu. Do Piešťan sa po roku vracia dánska speváčka MØ, po troch rokoch aj Austrálčan Dub FX a túto dvojicu doplnia All Tvvins z Írska.

„Keď minulý rok kvôli zlému počasiu nemohla MØ odohrať celý koncert, sľúbili sme návštevníkom, že sa ju pokúsime dotiahnuť aj o rok. Nebolo jednoduché, aby si zladila plány, ale nakoniec sa to podarilo,“ vysvetľuje za organizačný tím Ján Trstenský.

Karen Marie Ørsted alias každým rokom stúpa na rebríčku popularity a nepochybne sa stane jedným z headlinerov festivalu. K úspechu jej dopomohol aj mega hit Lean On, ktorý naspievala pre Major Lazer. Minulý rok vydala v spolupráci s Diplom skladbu Kamikaze, ktorej sa podarilo dosiahnuť na Youtube už 10 miliónov pozretí, a tak potvrdzuje, že o jej hudbu je stále väčší záujem.

[youtube YqeW9_5kURI 720 410]

Po troch rokoch sa vracia aj austrálsky street performer Dub Fx, ktorý si na pódiu vystačí aj sám so svojim jedinečným prevedením beatboxu. Ten svoj koncert pred pár rokmi odohral s veľkým úspechom, ale kvôli posunutiu času hrania ho nie všetci návštevníci videli, a tak organizátori radi prijali ponuku od manažmentu tohto skvelého hudobníka a priviezli ho späť.

[youtube WhBoR_tgXCI 720 410]

Treťou zverejnenou kapelou sú írski All Tvvins, ktorí sa ešte iba predierajú medzi hudobnú špičku. V ich inšpirácii je možno badať vplyv takých zoskúpení ako Foals či Editors, ale skladby majú svoju rozoznateľnú pečať a z Írov robia jednu z najzaujímavejších nových kapiel zo zeleného ostrova. „Skupinu sme videli minulý rok na festivale Eurosonic v Holandsku a veľmi sa nám ich koncert páčil, bol plný nezameniteľnej energie. Tento rok prišla ponuka a my sme ju neodmietli,“ dopĺňa Ján Trstenský.

Nezabudnite, že tento ročník festivalu Grape sa uskutoční 12.-13. augusta 2016 na piešťanskom letisku. Doposiaľ potvrdení účinkujúci: Bloc Party(uk), Netsky live(be), Milky Chance(de), Camo & Krooked(at), Circa Waves(uk), HVOB(at), Jan Blomqvist(de), Bokka(pl).

Viac info na www.grapefestival.sk

0
Komentovať (0)