pixabay.com

Matej Mensatoris / / Veda
Facebook dlho nebol schopný rozpoznávať udalosti či dej na fotografiách. To sa ale teraz začína meniť a to vďaka umelej inteligencii, ktorá bude fotky analyzovať a triediť. Vďaka tomu, bude vyhľadávanie vo fotografiách presne zacielené a vy tak nájdete ľudí na fotografiách či rôzne udalosti oveľa ľahšie a pohodlnejšie ako doteraz.

Facebook tvrdí, že umelá inteligencia dokáže sama označiť fotografie kľúčovými slovami. V súčasnosti Facebook dokáže vyhľadávať obrázky podľa označenia pridaného užívateľmi, najmä podľa mien ľudí na fotografií. Umelá inteligencia by však mala pochopiť, čo sa na fotografii nachádza a deje. Vďaka tomu, keď budete vyhľadávať napríklad posedenie s kamarátmi pri táboráku, bude to možné nájsť oveľa ľahšie a jednoduchšie.

Facebook už predtým tvrdil, že vyvíja pokročilú technológiu vyhľadávania vo fotkách. Ak sa ale obávate straty súkromia, nemajte obavy. Vyhľadávanie bude fungovať iba na fotografiách označených ako verejné, takže fotografie, ktoré môžete vidieť iba vy, či vaši priatelia, ostanú naďalej súkromné.

Pixabay

Niet pochýb, že umelá inteligencia prinesie vo vyhľadávaní nový rozmer a dostanete tak presnejšie výsledky vyhľadávania. Predpokladá sa, že nová funkcia nebude na začiatku fungovať úplne presne a správne, to by sa ale malo, tým ako sa bude umelá inteligencia učiť, časom meniť. Používatelia budú tiež môcť napomôcť zlepšiť tento nástroj a to tak, že budú výsledky hodnotiť a upozorňovať na chyby vo vyhľadávaní.

Pozri aj: 10 skutočne užitočných funkcií Facebooku, ktoré vám uľahčia život, no doteraz ste ich nepoužívali

interez.sk (mmm), time.com
0
Komentovať (0)