foto: interez.sk

Michaela Galambošová / / News
K reakcii "páči sa mi to" môžete získať nové dúhové tlačidlo. Reakcie naň sú však rôznorodé...

Na statusy či komentáre reaguje každý deň. Doposiaľ nám reakcia „páči sa mi to“ ponúkala reakciu „super“, „ha ha“, „žasnem“, „je mi to ľúto“ či „štve ma to.“ Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete však ponúka ďalšiu možnosť v podobe dúhy. Môžete ňou vyjadriť podporu lesbickej, gay, bisexuálnej a transrodovej LGBT komunite, na ktorú reaguje spoločnosť najmä nepochopením, odcudzovaním a šikanou.

Ešte stále si mnohí myslia, že byť „iným“ je len osobná voľba. Dokonca som sa stretla s názorom, že homosexuáli jednoducho nevedia, čo od dobroty a preto len skúšajú. Možno aj preto sa jún stal mesiacom homosexuálov. Aby sme sa naučili tolerovať inakosť, neútočili na všetko, čo sa líši od priemeru. Aj Facebook v tomto urobil výrazný krok dopredu a preto pridal k obvyklým piatim možnostiam ďalšiu dúhovú reakciu. Dúhová reakcia znamená „hrdosť.“ Za odvahu, aj inakosť

Facebook túto reakciu predstavil v piatok, pretože verí, že vybuduje platformu, ktorá bude podporovať všetky komunity. Ich špeciálna reakcia vyjadruje hrdosť, oslavuje lásku a diverzitu. Dúhová vlajočku budeme môcť používať po celý jún. Ak ju chcete používať aj vy, stačí, keď sa prihlásite do svojho Facebookového konta a lajknete stránku [email protected].

Tieto reakcie dôverne pozná každý užívateľ Facebooku

Facebook

A takto môžeme reagovať až do konca mesiaca

interez.sk

Mnohí ľudia sa však po získaní novej možnosti reagovať na statusu rozhodli používať tlačidlo na homofóbne účely Treba však veriť že tie pozitívne reakcie prevýšia všetku negativitu.

Pozri aj: Unikli tajné metódy Facebooku pri schvaľovaní sťažností. Toto sú skutočné pravidlá pre šírenie sexu, terorizmu či násilia

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)