Ilustračná foto: Unsplash (Tim Bennett)

Facebook prichádza s rôznymi novinkami pomerne často.

Niektoré sú vydarené, iné zas menej, napriek tomu sa však gigant medzi sociálnymi sieťami neprestáva snažiť. Tentoraz prichádza s ďalšou novinkou – so zmenou dizajnu, ktorá poteší najmä fanúšikov tmavších farieb.

Článok pokračuje pod videom ↓

Facebook zmenu sľuboval už pred časom na konferencii F8. Ako uvádzajú weby Dotekománie Android Police, zmena sa má týkať dizajnu a nielen mobilnej aplikácie, ale aj webového rozhrania. Zdá sa, že neostane len pri sľuboch a čoskoro si budete môcť na svojich zariadeniach nastaviť okrem tradičného dizajnu aj tzv. tmavý režim.

Facebook dokonca niektorým užívateľom už začal rozosielať aj upozornenia, v ktorých na novú možnosť poukazuje a umožňuje vyskúšať beta verziu nového dizajnu i možností. Po otvorení upozornenia sa Facebook užívateľa opýta, či si želá zmeniť režim na tmavý, nastaviť si ho však môžete aj sami po rozkliknutí nastavení.

Väčšina zmien sa testuje najmä na užívateľoch v USA, zdá sa však, že túto zmenu si môžu vyskúšať ľudia po celom svete. Žiaľ, ak sa vám výzva k otestovaniu novej verzie neobjavila sama, zámerne sa prihlásiť nedá, ostáva teda len čakať.

Samozrejme, tmavý režim je zatiaľ vo fáze testovania a ako sme spomínali, vyskúšať ho nateraz môže len niekoľko vybraných užívateľov. Cieľom je odhaliť nedostatky, ako napríklad sťažená čitateľnosť textu. Oficiálna verzia bude k dispozícii až po odstránení nedostatkov. Nový dizajn podľa Techradaru sľubuje, že po zmene bude Facebook nielen odetý do tmavých farieb, ale bude prehľadnejší, písmená budú väčšie a ľahšie čitateľné.

Dotekománie, Android Police
Uložiť článok

Najnovšie články