rarehistoricalphotos.om

Michaela / / Série
Každý z nás môže zažiť svojich 15 minút slávy. Evelyn McHale sa ich bohužiaľ dočkala až po smrti. Pri skoku z Empire State Building dopadla do divadelnej polohy.

Priznajme si, súťažiť o titul „Najkrajší nebožtík“ znie trošku morbídne. No nejako to vyplynulo zo situácie. Keď sa pozriete na fotografiu nádhernej Evelyn McHale ladne spočívajúcej na kapote zdemolovanej limuzíny, naozaj vám napadne, že je nádherná. Právom jej patrí titul „Najkrajšej samovrahyne na svete.“ 

Autorom nezvyčajnej fotografie je Robert C. Wiles a fotografia mladej samovrahyne v celostránkovom formáte sa ocitla vo vydaní Life Magazine zo dňa 12. mája 1947. Aj titulok znel zaujímavo: „Pod Empire State Bulding spočíva v grotesknej polohe na kapote zdemolovaného auta telo Evelyn McHale.“

Robert C. Wiles

Evelyn McHale sa tak stala najslávnejšou samovrahyňou, ktorá ukončila život naozaj teatrálne. A jej odchod na onen svet mal naozaj formu. Odišla v bielych rukavičkách, ozdobená náhrdelníkom z perál. Mladá sotva 24-ročná žena skočila z observatória Empire State Building, ktoré sa nachádza vo výške 86. poschodia. Jej telo dopadlo na limuzínu Spojených národov, ktorú zdemolovalo. Ale čo je na tejto samovražde také nezvyčajné? To, že je to „divadelná“ poloha, v ktorej sa ocitlo telo. Evelyn ležala naozaj elegantne – s nohami slušne prekríženými v členkoch, s pokojným výrazom na tvári, s perlami a v bielych rukavičkách. Veď koniec koncov, môžete to posúdiť aj sami:

Robert C. Wiles

Evelyn sa narodila 20. 9. 1923,  pochádzala zo siedmich súrodencov. Keď bola ešte dieťaťom, matka opustila spoločnú domácnosť a rodičia sa rozviedli. O deti sa staral otec sám. Po skončení školy sa Evelyn zamestnala ako účtovníčka v New Yorku. Tam sa zoznámila so snúbencom Barrym Rhodom. Všetko vyzeralo normálne. 30. apríla 1947 sa Evelyn vybrala vlakom z New Yorku do Eastonu, aby tak so svojím snúbencom oslávila jeho 24. narodeniny. Na ďalší deň, o siedmej ráno, nastúpila na vlak. „Keď som ju na rozlúčku pobozkal, vyzeralo, že je všetko v poriadku. Správala sa normálne, ako každé dievča, ktoré sa ide vydávať,“ potvrdil Barry. Svadbu si dvojica snúbencov naplánovala na jún toho istého roku.

Okolo 10:40 dopravný policajt John Morrissey riadil dopravu na 34. ulici a Piatej Avenue. Všimol si, že z Empire State Building padá biela šatka. Musel sa však venovať dopravnej nehode, ktorá nastala na 34. ulici. Evelyn medzitým skočila z mrakodrapu, pričom dopadla na kapotu luxusnej limuzíny, ktorá patrila OSN.

Študent fotografie Robert C. Wiles sa nachádzal neďaleko, keď začul náraz tela do kovu. Keďže mal pri sebe fotoaparát, podarilo sa mu zachytiť naozaj niečo nezvyčajné – najkrajšiu samovrahyňu na svete. Evelyn však nezomrela hneď; skonala približne 4 minúty po tom, čo jej telo spadlo z výšky 320 metrov. Čo však bolo naozaj pozoruhodné, na tele nemala žiadne pomliaždeniny či zranenia, ktoré by svedčili o hroznom čine. Ležala, akoby spala v črepinách na pomliaždenom aute, ktoré bolo jediným dôkazom toho, čo sa stalo.

V správe sa uvádza, že po tom, ako sa ju pokúšali zdvihnúť, sa Evelyn rozpadla. Vnútrajšok jej doslova skvapalnel. Neskôr detektív vo vrecku kabáta objavil jej pudrenku, v ktorej mala schované fotografie a list na rozlúčku, adresovaný sestre:

„Nechcem, aby sa na mňa ľudia prišli dívať po smrti. Mohla by si ma dať spopolniť? Prosím Ťa, aj celú rodinu, nerobte žiaden obrad, nenechávajte si nič na pamiatku. Môj snúbenec ma požiadal o ruku, mali sme sa zobrať v júni. No viem, že vôbec by som nebola dobrou manželkou. Bude mu oveľa lepšie bezo mňa. Povedz otcovi, že som až príliš veľa zdedila od matky.“

Sestra splnila Evelyno posledné želanie a dala ju spopolniť. Jej hrob nikde nenájdete. Aj keď si Evelyn želala, aby sa na ňu nezabudlo, nestalo sa tak. Vošla do dejín ako najkrajšia samovrahyňa na svete. A to, že bola naozaj krásna, jej nikto nemôže vziať.

Pozri aj: 10 nezvyčajných skutočností našej planéty, po ktorých sa budete cítiť vskutku nepríjemne

interez.sk (Michaela), rarehistoricalphotos.com
0
Komentovať (0)