Či už ste grafik alebo nie, istotne ste už v živote niečo tlačili a stavíme sa, že tak ako vám, tak aj nám v redakcii sa už mnohokrát stalo, že od vás v tlačiarni chceli prerobiť súbor alebo ste za to potom platili veľa peňazí.

A preto sme veľmi radi, že naše pozvanie do redakcie prijal Country Manager pre Slovensko, Richard Schemoda a porozprával nám o nemeckých online tlačiarňach Unitedprint.com SE, a hlavne o ich slovenských službách print24.sk Easyprint.sk.

V našom rozhovore si spomenul, že patríte do prvej päťky najväčších online tlačiarní v Európe. Povieš nám o tom niečo viac? 

To je fakt a tomu vďačíme hlavne inováciám, ktoré sme priniesli a neustále prinášame, hlavne v komunikácii so zákazníkmi a partnermi. V mojom predošlom pôsobení som často tlačil. Či už pre seba alebo pre klientov a väčšinou to zabralo veľa času, hlavne keď mi v tlačiarni povedali, že mám zlý súbor a vrátili mi USBčko. Tu dokonale platí to, že čas sú peniaze a to niekedy aj dvojnásobne. Keď som bežne platil stovky eur za niečo, čo my, v Print24.sk a Easyprint.sk dodáme za zlomok ceny a času.

Aký je rozdiel medzi Vašimi službami a pre koho sú určené?

Print24 je online tlačiareň pre profesionálov, či ste firma alebo freelancer. Nájdete tu viac ako 5 miliónov variácií produktov a to všetko za ceny nižšie o viac ako 400% oproti klasickým tlačiarňam. Stačí sa bezplatne zaregistrovať a môžete všetko tlačiť online z pohodlia domova či kancelárie. Naše produkty vyrábame, balíme a odosielame z nemeckých Drážďan, nakoľko máme vlastné kuriérske depo v našej výrobnej hale, ktorá má rozlohu až 10 000 m².

Easyprint je tu pre všetkých a to aj pre ľudí či podnikateľov, ktorí ani nemusia ovládať grafické programy, nakoľko sme vytvorili jednoduché rozhranie, kde si každý priamo na stránke vyberie produkt a vytvorí grafiku. Je to skvelá voľba pri tvorbe vianočných darčekov, kde si napríklad vytvoríte tričko, kalendár, fotoknihu alebo darčekovú škatuľu a mnoho iných produktov. Nemusíte byť grafik a ani si ho platiť a môžete tak jednoducho vytvoriť produkty pre vaše podnikanie či iný projekt.

Aké sú najväčšie inovácie, ktoré ste priniesli tlačovému priemyslu?

Toto je ťažko zhrnúť do jednej odpovede. História našej firmy siaha až do 18. storočia, ale ak sa sústredíme na obdobie, od kedy sme čisto online tlač a to teda rok 2000, tak za hlavné považujem prepojenie výrobných technologických procesov a ecommerce biznisu a to, že sme boli medzi prvými priekopníkmi WtP (Web to Print) služieb. Priniesli sme ako prvá tlačiareň online grafický editor, ktorý v momente pripraví vytvorený súbor pre tlač. Potom je tu náš partnerský program USS Partner Shop, ktorý umožní každému rozbehnúť svoju vlastnú online tlačiareň alebo rozšíriť svoje portfólio produktov o tie, ktoré nevyrába.

Ešte by som rád spomenul našu novú technológiu tlače NIP. Non Impact Print je metóda, kde sa farebné pigmenty injektujú do rolky papiera, čo umožňuje napríklad výrobu brožúr, kde sú náklady nižšie až o 50%. Takto by som mohol pokračovať a môžem už teraz potvrdiť, že v roku 2019 prinesieme ešte veľa noviniek, ktoré väčšmi vylepšia zákaznícky komfort a efektívnosť tlače a doručenia, i keď už teraz doručujeme do 24 hodín z Nemecka, a to všetko dokážeme aj pri aktuálnych 5-tisícových objednávkach, ktoré denne obdržíme.

Momentálne prebieha na našom Instagrame súťaž o tlač fotografie vo formáte 60×80 cm na plátno. Neváhaj sa zapojiť alebo využiť zľavu na tlač s našim unikátnym kódom.

PR Print24
0
Uložiť článok
Komentovať