Colours of Ostrava je jeden z najobľúbenejších multižánrových festivalov v strednej Európe. Prvýkrát sa festival konal v roku 2002 a navštívilo ho asi 8000 ľudí  a tento rok nás...

Colours of Ostrava je jeden z najobľúbenejších multižánrových festivalov v strednej Európe. Prvýkrát sa festival konal v roku 2002 a navštívilo ho asi 8000 ľudí  a tento rok nás čaká 15. ročník. Podľa oficiálnych štatistík navštívilo minuloročný festival vyše 42 000 ľudí. Už samotný názov festivalu Colours, predpovedá široké rozpätie nielen hudobných štýlov, ale aj iných aktivít. Ak chcete zažiť farebné leto určite neváhajte! No a ak váhate, tieto dôvody vás možno presvedčia. 

Minulé ročníky festivalu priniesli hviezdy, ako Björk, Mika, Rudimental, Kasabian, Caribou, Sigur Ros, Alanis Morissette, Cranberries, Yann Tiersen, ZAZ, Robert Plant, MGMTa mnoho ďalších… Čo festival ponúka tentoraz?

Colours of Ostrava 2015_foto_Matyas_Theuer (8)
(c) Matyas Theuer

Jedným z najväčších headlinerov je určite legendárne elektronické zoskupenie Underworld, ktorí ovplyvnili generáciu tvorcov, hudobníkov a navždy zostanú spojení s hitom Born Slippy z filmu Trainspotting režiséra Dannyho Boyla, prinesú do Ostravy nový album pomenovaný Barbara, Barbara, we face a shining future.

Ďalším lákadlom je  americké duo Thievery Corporation, v zložení Rob Garza a Eric Hilton, ktorí oslávia v Ostrave spolu s početnou kapelou 20. výročie svojej bohatej hudobnej kariéry. Nemožno nespomenúť austrálskych Tame Impala, päťčlenný projekt okolo speváka, hudobníka a skladateľa Kevina Parkera. Hudba “surfujúca” na hladine psychedelického rocku a popu priniesla kapele nominácie na Grammy aj Brit Awards, uhrančila hudobných kritikov, rebríčky predajnosti aj divákov najväčších festivalov po celom svete.

Ďalšími veľkými menami festivalu sú M83, Kodaline, Passenger, Anohni, Of Monsters And Men, 2Cellos či The Vaccines.

Vyhrajte 2 štvordňové vstupenky na Colours of Ostrava

Lístky sú momentálne dostupné za 95 eur v predpredaji. Ak však ešte stále nemáte tie svoje, môžete sa s nami zapojiť do súťaže rovno o dve permanentky na štyri dni v Ostrave. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku do konca tohto mesiaca (30. júna) a budete zdieľať tento článok. Otázka znie: V akom filme sa objavila najznámejšia skladba headlinera Underworld, Born Slippy?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa Tomáš Pecháč.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy