Foto: flickr.com/wikimedia.org

Matej Mensatoris / / Ekológia
Elon Musk sa nahneval a končí. Trump ho nepočúva a tak to nemá zmysel.

Rozhodnutie prezidenta Spojených štátov amerických – Donalda J. Trumpa o odstúpení od Parížskej dohody poriadne nahnevalo okrem iného aj jedného jeho poradcu. Tým nie je nik iný ako Elon Musk, miliardár a šéf progresívnych technologických spoločností ako Tesla či SpaceX. Napriek jeho varovaniu, ako aj varovaniam klimatických odborníkov, prezident Trump odstúpil od zmluvy, ktorá mala zabezpečiť, aby Zem netrpela v dôsledku klimatických zmien. Tie ale Trump pokladá za výmysel. Pozrite si dnešný článok o tom, ako Trump oznámil, že odstupuje od klimatickej dohody.

Trump vyhlásil, že s cieľom plnenia svojich záväzkov, ktoré dal občanom a k ochrane ich záujmov, USA odstupuje od Parížskej klimatickej dohody.

Musk potom cez Twitter oznámil, že ako Trumpov poradca končí, keďže prezidenta nedokázal presvedčiť o potrebe tejto zmluvy.

Trump taktiež povedal, že mu „veľmi záleží na životnom prostredí“, ale „nemôže podporiť dohodu, ktorá trestá USA“. Odstúpenie je v ekonomickom záujme USA, zdôraznil. Jeho viceprezident Mike Pence v predslove k Trumpovmu vystúpeniu povedal, že americké pracovné miesta a americká energetika patria na prvé miesto.

Pozri aj: Ak USA nepodpíše Parížsku dohodu o klimatických zmenách, toto všetko čaká planétu Zem v najbližších rokoch

iflscience.com

 

0
Komentovať (0)