Foto: wikimedia.org

Ak si dvaja sadnú tým, že sa bavia o vtipoch, ktorým rozumejú iba oni, je to úplne v poriadku.

Na jednej z najväčších gala večerov tohto roka v newyorskom Metropolitnom múzeu sa ukázal aj známy podnikateľ, zakladateľ spoločností Tesla či SpaceX, Elon Musk. Pravdou je, že už aj on sám vždy púta pozornosť, no tentoraz to bolo ešte o niečo viac. A to preto, že sa tam objavil v spoločnosti svojej novej priateľky, známej speváčky Grimes. 30-ročná Claire Boucherová je kanadskou speváčkou, ktorá je známa svojim skvelým hudobným prejavom. Zaujímavé ale je, ako sa títo dvaja dali dokopy. A to vtipmi, ktoré nie sú úplne najľahšie na pochopenie. Napríklad o Rokokovom basiliskovi. Všetko pramení zo jej videoklipu Flesh without Blood.

V tomto klipe sa jedna z postáv volá Rococo Basilisk. V roku 2015 Grimes povedala, že Rokovový basilisk je postava, ktorá je navždy umučená umelou inteligenciou. V skutočnosti ide o desivý myšlienkový experiment, v ktorom umelá inteligencia trestá ľudí za to, že neplnia jej príkazy.

Musk je známy využívaním umelej inteligencie, no tiež aj varovaniami pred jej negatívnymi dopadmi. Preto chcel na tému Rokovového basiliska zažartovať na Twitteri. Začal teda pátrať, či niekto už na túto tému nežartoval. A našiel, že sa tomu už predtým venovala Grimes a tak ju v príspevku označil.Tá sa potešila, že konečne niekto po troch rokoch pochopil jej vtip. A tým sa začalo ich spoločné flirtovanie. Grimes následne pochválila Muskov hudobný štýl a predtým ešte žartovali, že ľudia nevedia o tom, že väčšina komét je vyrobená z kokaínu.Je skvelé, že sa títo dvaja dokážu baviť na niečom, čomu väčšina ľudí nerozumie. A že práve to ich spája, veď o tom práve vzťahy sú, aby si dvaja navzájom porozumeli.

Pozri aj: Elon Musk si na 1. apríla na Twitteri vystrelil zo svojej spoločnosti. Nevinný fórik ho stál milióny

iflscience.com

 

Príbehy
0
Komentovať (0)