Foto: Instagram.com/elliotpage / Záber zo seriálu Umbrella Academy Foto: MovieStillsDB

Prešiel si zmenou, po ktorej sa konečne cíti dobre.

Herec Elliot Page, predtým herečka Ellen Page, sa pred niekoľkými mesiacmi prihlásil ku transgenderovým ľuďom a prijal nové meno. Podstúpil zákrok, ktorý mu podľa jeho vlastných slov zachránil život a snaží sa podporovať všetkých členov trans komunity. Teraz zdieľal prvú fotografiu v plavkách, na ktorej vyzerá spokojne. 

Koncom minulého roka sa na sociálnej sieti Elliot Page prihlásil ku transrodovej identite. “Ahojte priatelia, chcel by som sa s vami podeliť o to, že som transsexuál, prosím oslovujte ma on/oni a moje meno je Elliot.” Po takmer troch mesiacoch odmlky sa pre magazín Time rozhovoril o chirurgickom zákroku zameranom na odstránenie pŕs, ktorý absolvoval.

Fanúšikovia chvália úsmev aj tehličky

Okrem toho, že sa sám odhodlal ukázať svetu svoje pravé ja, snaží sa otvorene podporovať komunitu LGBTQ+. Sám najlepšie vie, aké je to stretávať sa s tvrdou diskrimináciou, nepochopením a predovšetkým žiť v tele, v ktorom sa necíti prirodzene.

Dnes je už však všetko inak a Elliot môže byť zas o trochu viac sebou, pomáhať a inšpirovať aj ďalších ľudí. Iba pred niekoľkými hodinami uverejnil na svojom Instagrame prvú fotografiu od tranzície v plavkách. Vyzerá na nej šťastne a spokojne, čo si všimli aj jeho fanúšikovia, ktorí mu v komentároch vyjadrili veľký obdiv a dokonca pochválili tehličky na bruchu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @elliotpage

Od detstva sa cítil byť chlapcom

Fotografia získala v priebehu necelého dňa od uverejnenia takmer dva a pol milióna lajkov, čo tiež svedčí o nesmiernej podpore, ktorá sa hercovi dostáva.

Elliot Page v minulosti v rozhovore pre Vanity Fair prezradil, že už od svojho detstva sa cítil byť chlapcom. A to aj napriek tomu, že žil v ženskom tele a všetci ho nazývali Ellen. “Už ako dieža som stopercentne vedel, že som chlapec. Písal som falošné listy a podpisoval som ich pod menom Jason.”

Veľké herecké úspechy

Cesta, ktorú prešiel až k dnešnému dňu, nebola vôbec jednoduchá. O to viac kvôli tomu, že sa mu podarilo presláviť v hereckej brandži, kde v ňom každý videl dlhovlasú herečku.

Prvú úlohu vo filme získal už vo svojich desiatich rokoch. V roku 2002 naštartoval svoju úspešnú hereckú kariéru. Za úlohu šestnásťročnej stredoškoláčky, ktorá sa musí vyrovnať s otehotnením, vo filme Juno, získal dokonca nomináciu na Oscara. V posledných rokoch sme ho mohli vídať najmä v hlavnej úlohe úspešného seriálu streamovacej služby NetflixUmbrella Academy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @elliotpage

Zákrok mu zmenil život a konečne je šťastný

Pomedzi tieto herecké úspechy však viedol svoj osobný boj. Všetko sa to zmenilo v marci tohto roku, kedy svoj životný príbeh vyrozprával magazínu Time. Išlo o vôbec prvý rozhovor s ním, ako transrodovým mužom.

Teraz tvrdí, že mu chirurgický zákrok, ktorý nedávno absolvoval, zachránil život a je šťastný, že môže žiť v novom tele. Konečne sa cíti byť sám sebou. Čo koniec koncov cítiť aj z novej fotografie, na ktorej žiari šťastím.

unilad.co.uk, Instagram.com/elliotpage, vanityfair.com, time.com
0
Uložiť článok
Komentovať