Oči mnohých mladých ľudí sa upierajú na budúcnosť elektromobilu. Áno, vnímame ich existenciu. Vnímame prvé lastovičky v našich uliciach. Vnímame parkovacie miesta s nabíjačkami, ktoré sú však poväčšine prázdne.

Už máme dosť hustú sieť nabíjacích staníc. Už bez problémov prejdeme z Bratislavy do Košíc. Dotácie na elektromobily od vlády sú na spadnutie. Napriek tomu nie je nik, kto by doteraz pripravil auto pre masy TOP kvality.

hyundai-ionic-nabijacky-1

Toto všetko teraz môže zmeniť Hyundai.

Nie je na trhu s alternatívnym pohonom žiadnym nováčikom. Bola to práve táto kórejská značka, ktorá ako prvá začala sériovo vyrábať auto s pohonom na palivový článok, keď svoj populárny model ix35 obohatila o možnosť pohonu na vodík.

Čo doposiaľ všetkým chýbalo na trhu elektromobilov bolo jednoducho kvalitné auto s dobrými parametrami, ktoré zároveň vyzerá skvele. Hyundai navyše so svojim novým modelom IONIQ prišiel hneď s troma pohonmi, čo uspokojí každého. Na výber máš buď klasický hybrid, kde sa batéria čiastočne dobíja počas jazdy, plug-in hybrid, kde si o niečo väčšiu batériu dobiješ na nabíjacej stanici, alebo plne elektrický model.

[youtube 63CXOpgzksk 720 410] 

Pozitívne prekvapenie prichádza aj vnútri. Auto je doslova nabité špičkovými technológiami a človek má pocit, že ak je toto elektrika, človek konečne sedí v aute bez kompromisov a to za relatívne slušnú cenu. Automatické núdzové brzdenie, monitorovacie bezpečnostné systémy či automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, tak má vyzerať bezpečnosť v roku 2016. Na svoje si prídu aj audiofily. Hyundai nešetril a hybrid vyššej výbavy + elektrický model vybavil aj prémiovým audiom INFINITY, auto si s mobilom prepojíš cez systémy Android Auto či Apple CarPlay a pre tvoj smartfón je k dispozícii aj indukčné (bezdrôtové) nabíjanie. To všetko so zárukou 5 rokov. Najčastejšou otázkou pri elektromobiloch je pochopiteľne batéria, kde Hyundai garantuje jej bezchybnosť 8-ročnou zárukou, resp. zárukou do 200-tisíc najazdených kilometrov.

hyundai-ionic-interier

Na samotné auto, vrátane všetkých jeho súčastí, sa vzťahuje záruka 5 rokov.

Cena hybridných pohonov je v základnej výbave a s bonusom nastavená na 22 990 eur, za elektrický model zaplatíš 34 990 eur.

Hyundai zasadil konkurencii poriadne silný úder a nás môže takýto tvrdý boj len tešiť – pretože vďaka tomu v konečnom dôsledku vyhráme práve my, zákazníci.

Príbehy
0
Komentovať (0)