Foto: SITA

Chlapci nebezpečný skok prežili bez zranení. Zlomené zápästie mal však jeden zo záchrancov.

Scéna ako z amerického filmu sa včera odohrala vo francúzskom meste Grenoble. Pri požiari v jednom z bytových domov vyskočili z okna dvaja malý chlapci. Skok z 10 metrovej výšky prežili bez zranení len vďaka iniciatíve miestnych obyvateľov. 

Dvaja maloletí chlapci unikli z horiaceho bytu vo francúzskom meste Grenoble skokom z okna. Nebezpečný pád z výšky 10 metrov mohol dopadnúť katastrofálne. Vďačiť za to môžu malému hlúčiku ľudí na ulici, ktorým sa deti podarilo pri skoku zachytiť. Podľa miestnych médií chlapci pri páde neutrpeli žiadne zranenia, avšak mohli vdýchnuť dym, informovala v stredu agentúra AP.

Foto: SITA

Pri požiari domu sa nikto nezranil, záchranné zložky však uviedli, že 17 ľudí aj dvaja spomínaní chlapci sa nadýchali dymu. Prevezení boli do nemocnice, rovnako ako štyria ľudia, ktorí zachytili padajúcich chlapcov. Lekári chceli skontrolovať, či pri záchrane neutrpeli zranenia, napríklad v podobe zlomenín.

Imigranti vyvrátili predsudky

Jeden zo záchrancov, 25-ročný študent Athoumani Walid, si pri záchrane zlomil zápästie. „Nevedeli sme, čo máme robiť, išli sme najprv hore po schodoch do bytu. Nedokázali sme však otvoriť dvere, tak sme na chlapcov zdola zakričali, nech nám skočia do náručia,“ uviedol Walid.

Foto: SITA

Udalosť z Grenoblu sa rýchlo stala virálnym hitom nielen v miestnych, ale aj v celoštátnych a zahraničných médiách. Štvrť, v ktorej k požiaru došlo, je známa vysokou koncentráciou prisťahovalcov, tí teraz veria, že hrdinský čin miestnych obyvateľov napraví povesť, ktorá sa o štvrti šíri pre predsudky voči imigrantom.

„Včera sme ukázali, že sme tu jeden pre druhého a že sa vzájomne chránime,“ povedal Athoumani Walid. Jeho slová potvrdil aj starosta mesta Eric Piolle, ktorý povedal, že hrdinský čin zosobňoval „tradíciu solidarity a vzájomnej pomoci“.

0
Uložiť článok
Komentovať