Branislav Blaško / / News
Sobota, 6. Augusta, 6:00 ráno a telefonát od Peťa Mercella, že mi doniesol nejaké časáky na súťaž. Prebúdzam sa do upršaného počasie, zídem dole a Peťo mi...

Sobota, 6. Augusta, 6:00 ráno a telefonát od Peťa Mercella, že mi doniesol nejaké časáky na súťaž. Prebúdzam sa do upršaného počasie, zídem dole a Peťo mi vraví, či sme nerozmýšľali nad tým, presunúť súťaž na nedeľu, že ide zo Šurian a preukrutne tam prší. Pozerám počasie, ktoré ukazuje, že sa to má pred obedom zlepšiť. Sereme na to, ideme tam!

Prvé auto na čele s Hofim a BISaudio dodávka s celou aparatúrou vyráža o deviatej, ja s Peťom Molecom, Filipom a Ajdžím, ideme kvôli mojim zásekom o hodinku neskôr. Celou cestou Peťo vraví, že sa nemáme báť, že on počasie vybavil. Veríme mu! Cestou sme popozerali ešte nejaké spoty a úspešne došli do Šurian, kde už čakala DC dodávka s teamom s celkom skeptickými výrazmi v tvári po tom, ako uvideli skatepark.

[youtube NGNtOjsrUuc 720 410]

Nie sú to žiadne múriky, žiadne hubby, žiadna technika. Je to kopec rádiusov, transferov a bláznivých zákrut. Ogy postavil poctivý bazénový skatepark! Vravíme im, nech ho vyskúšajú a určite sa im zapáči. A tak sa aj stalo, začali prichádzať ľudia a všetci sa v bazéne neskutočne bavili a za mierneho popŕchania sa vracali prvé triky.

ssp-2016-surany (2)

Začíname registračku, čapuje sa skvelé Excellent pivo od Crispy Hoe, vychádza slnko a všetko je tak ako má byť! BONBON Skate Cup sa môže začať. Máme registrovaných 24 jazdcov, medzi ktorými aj niektorí z českého darkslide teamu, víťaz prvého kola Jiří Houka a 2 dievčatá.

Začína sa kvalifikácia, 2 jazdy po 45 sekundách. Matúš Mozola bluntuje ako divý, Peťo Molec jazdí ako vždy na switch, Braňo Moravčík surfuje celým parkom, lokál Maťo Holota si robí čo sa mu zachce a Záhul dropuje bangy na dirtovej dráhe. Braňo Mrváň postupuje za najlepšiu jazdu rovno do finále, nasleduje LowCost diktát a semifinále kde postupuje 9 najlepších z kvalifikácie hneď za Mrvim.

ssp-surany

Tu sa už ozaj začína hroťiť a celé sa to podobá na poriadnu bazénovú hecovačku ako na Slovensku poznáme zväčša len z internetu. Kočo lieta nad kopingy, Smrťák dáva bezchybné jazdy, Jiří Houka lieta na transfery 360 flipy, nollie bs heelflipy a to všetko samozrejme v neskutočnom štýle! Rozhodcovia to nemali ľahké, ale napokon určili finálovú 5-ku v ktorej bol Maťo Holota, Braňo Moravčík, Peter Molec, Jiří Houka a Braňo Mrváň, ktorý išiel rovno z kvalifikácie.

Prebehol ďalší LowCost diktát, vypili sa ďalšie pivá, Darkslide team sa v tlaku váľa po zemi a ide sa na finále. Začal hrať Iron Maiden a to odštartovalo 10 minútový jam, v ktorom jazdili v bazéne všetci piati naraz! Pastva pre oči! Chalani vracali všetko! Zrážali sa, hecovali sa a množstvo divákov hulákalo a tešilo sa s nimi! Jazdci nevládzu, 10 minút ubehlo, je čas finále ukončiť a ísť na DC Bestricky, ktoré prebiehali najprv na raily zo schodov, kde Matúš Mozola vrátil bs blunt a záhul brutálne wallie do lipslidu. Presúvame sa na rádiusy, kde Braňo Moravčík dal fs smith ponad dieru v rádiuse.

ssp-2016-surany-1

Nasledoval bestrick na transfery, kde padol fs flip od Richieho Eliáša, 360 flip od Dominika Hreusa, alebo nollie bs 360 od Jirka Houku. Ceny za bestricky rozdané, ideme vyhlasovať výsledky, keď v tom začnú chalani liezť na strechu altánku hneď vedľa bazéna a pohrávajú sa s myšlienkou, dať bonelless do bangu. Uteká tam majster na hecovanie Igor Hanečák, hneď to skúsi a po pár pokusoch zlomí truck a vyrazí si dych. Vyzerá to tak, že je skušaniu koniec, ale Igor sa po chvíli postavil, napil piva a šiel znova hore. Ďalší pokus sa stalo to isté, igora hodilo o zem a vyrazil si dych znova! Niektorí už chcú volať prvú pomoc, niektorí Igora poznajú a vedia že to pôjde dať znovu. A tak sa aj stalo! Bere skejt, bere pivo, lezie hore a brutálny bonelless so zlomeným truckom vracia! Neskutočné! Atmosféra, aká nastala bola neopísateľná. Bolo to najlepšie vyvrcholenie dňa aké sme si mohli želať! Ďakujeme!

ssp-2016-surany-2

Vyhlásili sa výsledky, na 5. mieste skončil domáci Maťo Holota, 4. Braňo Mrváň, 3. Peťo Molec, 2. Jiří Houka, 1. Braňo Moravčík! Rozdali sa ceny od BonBon skateboards, Junkride crew, Trebadrec, LowCostu a odliatkove trofeje od Igora a jeho projektu ArtHa.

ssp-2016-surany-3

Bol čas to ísť celé osláviť na Jagermeister afterku ku jazeru do klubu Tona Beach, kde sa rozložili stany a bavilo sa až do rána! Myslím si, že BonBon skatecup dopadol lepšie, ako ktokoľvek mohol čakať. Dokázalo sa, že aj na Slovensku majú rádiusy zmysel a že tu skateboarding stále žije! Ďakujeme všetkým médiám a sponzorom, všetkým zúčastneným, rozhodcom Ajdžimu, Julovi, Šecpovi, speakerom Filipovi a Frenkeemu, Crispy Hoe za skvelé pivká, lokálom zo Šurian, Lacovi za zvuk a všetkým na ktorých sme zabudli.

Šurany ďakujeme, vidíme sa v Liptovskom Mikuláši na treťom kole, THE CHILL Skate Cupu už 20.8.2016. Viac info o celej akcii nájdete tu.

ssp-liptovsky-mikulas

TS Low Cost(Marek Lovás), foto: Dodiak Lukáč, video: Dodo Filkus
0
Komentovať (0)