imgur.com

PetraSus / / Svet
Aj vy ste ako deti snívali o tom, aké by to bolo, keby všetci vaši kamaráti žili v jednom bloku? Alebo v susedných blokoch, ktoré by boli poprepájané tajnými chodbami?

Whittier je malé odľahlé mestečko na Aljaške, ktorému nikto nepovie ináč, než mesto pod jednou strechou. Žije tu približne 217 ľudí a dostať sa sem dá len loďou alebo tunelom, ktorý je jednosmerný a má len jeden jazdný pruh. Najzvláštnejšie však na tomto mestečku je, že takmer všetci jeho obyvatelia žijú pokope v jednej budove zvanej Begich Towers. Ide o budovu postavenú v roku 1974 armádou za čias Studenej vojny. Policajná stanica, obchod s potravinami, klinika, kostol či škola, všetko sa nachádza v jednej budove.

V Begich Towers sa môžete aj ubytovať, poskytnú vám tu posteľ a raňajky a môžete pozorovať, ako beží život, keď takmer všetci obyvatelia žijú v jednom dome. Toto čarovné mestečko navštívil počas svojich prázdnin užívateľ Redditu menom HyruleanHero1988 so svojou priateľkou a zhotovili tieto unikátne zábery.

Toto uvidíte ako prvé, keď vstúpite do mestečka Whittier. Aby ste sa tam dostali, musíte prejsť vyše štvorkilometrovým tunelom, ktorý je jednosmerný. Smer jazdy menia každých tridsať minút. Na týchto semaforoch musíte trpezlivo čakať, kým na vás príde rad.

imgur.com

Toto je vchod do tunela nenápadne skrytý pod lesom.

imgur.com

Cesta cez tunel pôsobí mierne klaustrofobicky. Keď sa blížite ku koncu tunela, je to radostný pohľad.

imgur.com

A takto vyzerá budova, v ktorej takmer všetci obyvatelia mesta Whittier žijú.

imgur.com

Tadiaľto sa vchádza dnu do hlavnej budovy.

imgur.com

Ako vidíte, obytný dom má mnoho poschodí.

imgur.com

V ohrade pred budovou obyvatelia chovajú soby.

imgur.com

Je to osamelá budova, v ktorej žili ľudia v časoch, keď oblasť ešte slúžila ako vojenská základňa. V tých časoch to bola najväčšia budova Aljašky. Teraz sa stáva opustenou.

imgur.com

Pohľad z blízka.

imgur.com

Keď slnko zapadne, pohľad na túto budovu je celkom desivý.

imgur.com

Ak ste videli film Silent Hill, na tomto mieste pocítite atmosféru ako vystrihnutú práve z toho filmu.

imgur.com

V noci by sa tu asi nikto nechcel prechádzať sám.

imgur.com

imgur.com
imgur.com

Skutočne tak trochu ako z hororu.

imgur.com

Z najvyššieho poschodia obytnej budovy môžete vidieť celé mesto ako na dlani.

imgur.com

Takto vyzerá izba, v ktorej strávili návštevníci noc. Oproti tomu ako to vyzerá vonku, izba je v skutočnosti útulnejšia, než by ste si mysleli.

imgur.com

Takto vyzerá neveľká spálňa.

imgur.com

A takto chodbička.

imgur.com

V byte sa nachádza aj ďalšia spálňa.

imgur.com

Takýto výhľad na zasnežené mesto sa vám naskytne pri pohľade z okna.

imgur.com

Z okna vidno aj spomínanú ohradu pre soby.

imgur.com

O tomto meste často kolujú mylné informácie. Nie všetci obyvatelia totiž žijú v jednej budove. Takmer všetci. Približne 80 percent obyvateľov žije síce v hlavnej budove pod jednou strechou, v meste sa však nachádzajú aj oddelené byty, v ktorých žijú ostatní miestni obyvatelia. Napriek tomu, že obchod s potravinami sa nachádza v hlavnej budove, vonku v meste je aj ďalší, väčší. Rozmermi zodpovedá približne vnútrajšku benzínovej pumpy.

imgur.com

Toto je menší obchod s potravinami nachádzajúci sa v hlavnej budove Whittieru.

imgur.com

V potravinách si môžete vypožičať aj videokazety.

imgur.com

Takto vyzerá skladisko v podzemí hlavnej budovy. Každý obyvateľ má pridelený v sklade vlastný priestor, aby si sem mohol uložiť veci, ktoré sa nevojdú do malého bytu.

imgur.com

Ďalší záber na výhľad z bytu, kde boli ubytovaní výletníci.

imgur.com

Ani tuhá zima a nie práve ideálne podmienky nezmazali týmto dvom odvážlivcom úsmev z tváre.

imgur.com

Ak vám nevadí zima a radšej než na klasickú dovolenku idete niekam za dobrodružstvom, toto nezvyčajné miesto sa určite oplatí navštíviť. Neprivíta vás tu síce plážový bar ani luxusný štvorhviezdičkový hotel, určite si však odnesiete jedinečný zážitok na celý život.

Pozri aj: Nulová kriminalita a nezamestnanosť či miesto, ktoré vás do 60 sekúnd zabije. 6 miest na svete, kde reálne žijú ľudia mimo ľudskej civilizácie

interez.sk (Petra Sušaninová), thisisinsider.com
0
Komentovať (0)