Divoké zvieratá v cirkusoch v Anglicku dostanú stopku. Foto: keesler.af.mil (U.S. Air Force photo by Kemberly Groue)

Od budúceho roku bude v Anglicku úplne zakázané využitie zvierat v cirkusoch.

Miestny tajomník pre životné prostredie, Michael Gove, oznámil, že nový zákon zakazuje využitie zvierat ako sú soby, zebry či ťavy v cirkusoch. V Británii malo byť udajne v miestnych cirkusoch 19 zvierat, čo zahŕňalo ťavy, medvedíka čistotného a zebry. Využitie takýchto zvierat v cirkuse tak bude od budúceho roka v rozpore so zákonom.

David Bowles z charitatívnej organizácie Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals povedal, že sa skutočne teší tomuto rozhodnutiu, keďže využívanie zvierat v cirkusoch je nesmierne neaktuálne. O toto rozhodnutie pritom organizácia usilovala celé roky. Ako sa zdá, vedenie siahodlhých únavných kampaní sa vyplatilo. Divoké zvieratá majú špecifické potreby, ktoré im v cirkuse nemôžu byť naplnené.

Spoločnosť proti cirkusom

Cestujúce cirkusy nie sú v 21. storočí miestom pre divoké zvieratá,dodáva tajomník Gove. Nielen, že využitím zvierat v cirkusoch sú tieto jedince trápené, ale v súčasnosti, kedy si to uvedomuje značná časť spoločnosti, je to aj veľmi nepopulárne a neaktuálne. Anglicko a celá Británia sa týmto zaradili na zoznam moderných krajín, ktoré takéto konanie odmietajú.

Pixabay

Jan Creamer, prezident neziskovej organizácie Animal Defenders International sa tiež vyjadril, že za celú organizáciu sa teší zmene legislatívy a tento krok víta. Podobné vyjadrenia mala väčšina organizácií, ktorá sa na území Veľkej Británie venujú ochrane zvierat.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )