Foto: Unsnplash, Instagram.com/woltapp

S Woltom ani nestihnete pomyslieť na hlad - odteraz je kuriér s jedlom hneď za rohom

Trh donáškových služieb s jedlom sa na Slovensku opäť rozšíri. Do Bratislavy už od 19. septembra prichádza nová služba WOLT, ktorá vám odteraz jedlo privezie už aj na bicykli či skútri. V čom spočíva ich sila?

Hlavné mesto Bratislava bolo pre Wolt jasnou voľbou ako ďalej expandovať aj na slovenský trh. Fínska aplikácia totiž už dlhšiu dobu funguje vo väčších mestách severských štátov, v Gruzínsku či v susednom Maďarsku. Od minulého roka ekologickejšiu donášku jedla vyskúšali aj v susednom Česku, ktorým v tom čase vládol monopol konkurenčnej platformy DámeJídlo.

“Slovensko a konkrétne Bratislava bola pre Wolt ďalším logickým krokom – kvôli progresívnym a ctižiadostivým ľuďom, ale tiež neskutočne rôznorodej food scéne, ktorá za posledných pár rokov raketovo vzrástla. Vždy je potrebné, aby bola v meste dostatočná kúpna sila, kvalitné reštaurácie a potenciálni partnerskí kuriéri, a to Bratislava stopercentne spĺňa,” prezradil generálny manažér služby Wolt Jan Foret.

Wolt je fínska spoločnosť založená v roku 2014, ktorá úspešne pôsobí už vo viac ako 19 krajinách, 60 mestách a má už viac ako 2 500 000 registrovaných užívateľov. Využíva moderné užívateľské prostredie a kladie dôraz na kvalitu ponúkaných služieb. Wolt garantuje rýchlosť prípravy jedla a donášky do 30 minút. V úlohe platformy spája ľudí, ktorí sú hladní alebo majú chuť na dobré jedlo, ktorí chcú toto jedlo pripravovať a predávať a tých, ktorí by si chceli privyrobiť rozvozom jedla. Generálny riaditeľ Woltu sa volá Miki Kuusi, magazín Forbes ho ocenil v globálnom rebríčku 30 pod 30.

Už na prvý pohľad všetko nasvedčuje tomu, že sa milovníci jedla v Bratislave skutočne majú na čo tešiť. Wolt totiž pokrýva už počas svojho prvého dňa drvivú väčšinu mestských častí. Hladní tak nezostanú obyvatelia žiadnej bratislavskej mestskej časti, či už žijú v Starom Meste, Karlovej Vsi, Novom Meste, Petržalke, Ružinove, Kolibe či na Kramároch.

V ponuke zatiaľ len v Bratislave

V čase spustenia aplikácie ponúkne Wolt obyvateľom Bratislavy viac ako 80 reštaurácií, v ďalších týždňoch po spustení služby bude neustále pridávať ďalšie. Ponuka reštaurácií je naozaj pestrá a ulahodí každému – od pizze, sushi a burgrov cez ramen, tacos až po poké.

Medzi zvučné mená reštaurácií, ktoré jednoznačne stoja za vyskúšanie, patria napríklad KOBE Steak and Sushi, Foodstock, Regal Burger, Jump Street, Bamboo SNP alebo Francesco the Art of Pizza. Nerozhodného zákazníka určite potešia krásne fotografie širokej ponuky jedál priamo v aplikácii. Cieľom Woltu bolo spraviť všetko jednoducho a prehľadne, aby objednávka prebehla hladko a bez problémov.

“Kvalita je pre nás neskutočne dôležitá, čo sa premieta v aplikácii, ktorá dostala ocenenie za dizajn Apple Editors‘ Choice, práve v rámci výberu reštaurácií a ich odkomunikovaniu – všetky sú krásne nafotené, aby zákazník presne vedel, na čo sa môže tešiť. Môžeme sa pochváliť krátkym časom doručenia – priemerné doručenie do 30 minút, priebežným sledovaním objednávky vrátane trackovania polohy kuriéra až po špičkový zákaznícky servis, ktorý v aplikácii odpovedá do 41 sekúnd,” priblížil systém samotnej objednávky marketingový manažér Woltu, David Kratky. Zákazník si môže vybrať či mu jedlo doručí kuriér priamo alebo či si ho vyzdvihne v reštaurácii a zoberie so sebou.

Foto: Tlačová správa (Wolt)

Modrá je nová zelená

Kuriéri Woltu narozdiel od iných donáškových služieb jazdia aj na bicykloch či skútroch. To, či Wolťák zosadne z bicykla alebo vystúpi z auta, sa mení v závislosti od ročného obdobia. Najviac chutných zásielok na dvoch kolesách si tak užijete predovšetkým v lete. Napríklad v Prahe s Woltom jazdí približne 40% kuriérov na bicykloch a tento pomer zostáva stabilný v priebehu celého roka. Počas letných mesiacov evidujú menej kuriérov, ktorí využívajú auto a viac motocyklistov – ich pomer presiahol 10%.

“Sme nadšení, veľa ľudí prejavilo záujem stať sa našim partnerským kuriérom, stále ale hľadáme ďalších. Hlavnými výhodami je náš priateľský až rodinný prístup a možnosť zaujímavého privyrobenia si. Kuriér potrebuje mať k dispozícii dopravný prostriedok (bicykel, skúter alebo auto), absolvuje info schôdzku, tréning a môže sa vydať rozvážať dobroty,” opisuje Jan Foret aktuálnu situáciu s kuriérmi v Bratislave.

Wolt nie je len ďalší hráč na trhu s donáškou jedla. Ich cieľom je podporiť výhradne gastro prevádzky, ktoré ponúkajú kvalitný zážitok z jedla. Pretože “doručiť vám sushi až domov je viac, než len o vašom pohodlí. Keď si objednáte cez Wolt, pomáhate tisíckam tvrdo pracujúcich majiteľov reštaurácií a kuriérom zarobiť si na živobytie,” píše sa na webovej stránke novej donáškovej služby.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )