Foto: Screen Instagram.com

katka / / Série
Ako by ste zareagovali vy, ak by sa vás niekto opýtal, čo chcete vo svojom živote dosiahnuť? Odpovede ľudí zo Severnej Kórey by vás zrejme prekvapili.

Za posledné tri roky sa fotografka Wong Maye-E snažila získať si dôveru tých, ktorí jej v Severnej Kórei pózovali pred kamerou. Nie je to ľahké, v krajine, kde sa postaviť proti režimu a vodcovi Kim Čong-unovi znamená istú smrť, sa len málokto odváži dôverovať zahraničným ľuďom a novinárom.

Keď sa snažila zbližovať s ľuďmi, odfotila si ich a kópiu fotografie im darovala. Týmto naoko zbytočným gestom sa jej podarilo prelomiť ľady a vďaka tomu sa ich mohla bez obáv opýtať: „Čo je pre vás dôležité? Aké je vaše životné motto?“ Ich odpovede sa však najčastejšie sústredili okolo všadeprítomnej propagandy. Najčastejšie hovorili o tom, že chcú chrániť svoju rodnú krajinu a ich terajšieho vodcu Kim Čong-una alebo ho jednoducho potešiť.

„Ako žena z pracujúcej triedy som oddaná myšlienke generála Kim Čong-una a urobím všetko pre to, aby som to dosiahla,“ povedala Kim Jong Sil.


Byť ženou mi nezabráni pomáhať  upevňovať  vodcovstvo generála Kim Čong-una a práve to ma ženie vpred byť ešte lepšou,“ povedala Jang Sol Hyang.


Pak Sin Hyok hovoril o Juche, ideológii vytvorenej bývalým prezidentom Kim Il-songom. „Zamerať sa na Juche – orientované umenie a priniesť slávu myšlienke tejto filozofie, ktorá nesie ideu dôvery.


Ri Nam Hae, vľavo, povedala: „Rozšírte propagandu do sveta.“ Kil Myong Kyong, vpravo, povedala: „Chcem podporovať generála Kim Čong-una a Severnú Kóreu zbraňou.


Chcem vyhrávať medaile v športe, aby som potešil vodcu Kim Čong-una,“ povedal Won Dae Chol.


Chcem byť excelentná atlétka, vyhrávať zlaté medaile a šíriť povedomie o tejto športovej disciplíne do sveta,“ povedala Ri Suk Hyang.


Chcem žiť zdravý život oddaný mojej krajine,“ povedala Ri Chun Im.


Mať veľa detí, aby mohli slúžiť v armáde a obraňovať a podporovať nášho vodcu a krajinu dlhé roky,“ povedal tento párik.


Chcem vždy pomáhať ostatným, ale samozrejme partiotizmus voči mojej krajine je najdôležitejší,“ povedala Kil Jin A.


Oddať sa vodcovi Kim Čong-unovi po zvyšok môjho života. Pre neho a pre vlasť,“ povedal Pak Su Won.


Chcem zasvätiť ďalších ľudí do budovania prosperujúceho národa pomocou prednášok ako sprievodkyňa tak dlho, ako vládzem,“ povedala Kim Son Hui.

Kim Yon Hui povedala: „Potešiť vodcu ťažkou prácou v našej krajine.


Pak Mi Hyang povedala: „Chcem nášho vodcu potešiť ťažkým a poctivým študovaním.


Odvďačiť sa za lásku a starostlivosť nášmu generálovi, a to tvrdou prácou,“ povedala Kim Hyon Ae.


Pozri aj: Zakázala Facebook, vytvorila však klon. 10 technológií, ktoré Severná Kórea používa úplne inak, ako ľudia po celom svete

businessinsider.com
0
Komentovať (0)