Bright side

Matej Mensatoris / / Hádanky
Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Ide o celkom jednoduchú logickú úlohu. Alebo nie?

Precvičiť si pozorovacie a analytické schopnosti nikdy nie je na škodu. A keď sa takéto precvičenie ešte týka práve tohto obdobia, o to je to zaujímavejšie a cennejšie. V dnešnej úlohe vás pasujeme do role policajného inšpektora či detektíva a budete musieť rozlúsknuť záhadu a vyriešiť zločin. Prečítajte si pozorne príbeh a pozrite sa na obrázok. Dokážete vyriešiť tento prípad?

Zadanie:

Skúsený policajný inšpektor mal službu počas vianočných sviatkov. Ráno po Vianociach obdržal telefonát o spáchanom zločine, a tak sa vydal na miesto, kde sa to malo všetko udiať. Zazvonil na zvonček a o minútu mu už otváral dvere ospalý majiteľ bytu.

Bright side
Bright side

Inšpektor sa predstavil a povedal: „Musím skontrolovať váš byt, mám dôvodné podozrenie, že ste spáchali zločin. Váš sused tvrdí, že včera večer prišiel ku vám na vianočnú párty. A zatiaľ čo on so svojou rodinou spieval koledy pri vašom rozžiarenom vianočnom stromčeku, tak vy ste sa potichu vykradli z bytu a vykradli ste ho. Zmizlo mu veľa cenností, a tiež šperky.

Majiteľ bytu odpovedá: „To nie je pravda! Včera tu žiadna párty nebola. Okolo poludnia sme išli celá rodina osláviť Vianoce k našim priateľom, ktorí bývajú mimo mesta. Sotva som stihol ozdobiť vianočný stromček, než sme odišli. Potom sme prišli až okolo polnoci, možno aj neskôr a hneď sme išli spať. Vstal som až teraz, keď ste prišli vy. Pôjdem zobudiť manželku a pokojne aj deti a tí vám potvrdia všetko, čo som vám povedal“.

Inšpektor ale odvetil: „To nebude potrebné, už teraz mi je jasné, že váš sused klame. Ďakujem vám za váš čas, dovidenia“.

Viete už aj vy, ako inšpektor odhalil susedovo klamstvo? 

Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. Komentovať (0)