Lucia Mužlová / / Hádanky
Logické hádanky sú veľmi obľúbenou záležitosťou, takže vám prinášame ďalšiu, aby ste trochu potrápili svoje mozgové bunky. Niektoré logické úlohy sú ľahké, no niektoré...

Logické hádanky sú veľmi obľúbenou záležitosťou, takže vám prinášame ďalšiu, aby ste trochu potrápili svoje mozgové bunky. Niektoré logické úlohy sú ľahké, no niektoré nás vedia poriadne potrápiť. Aké je teda riešenie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Štyria zločinci boli chytení za svoje priestupky, no poprosili sudcu, aby ich pustil bez trestu. Keďže sa jednalo menší trestný čin, sudca sa rozhodol, že ich prepustí bez akéhokoľvek trestu, ak vyriešia nasledujúcu hádanku.

hadanka1
9gag.com

Všetci štyria kriminálnici sú zoradení na schodoch tak, ako to je na obrázku. Štvrtú osobu od ostatných troch oddeľuje stena.

Takže si to zhrňme:

Kriminálnik č. 1 vidí kriminálnikov č.2 a 3.

Kriminálnik č. 2 vidí kriminálnika č. 3.

Kriminálnici č. 3 a 4 nevidia nikoho.

Kriminálnici majú na hlavách klobúky a povedali im, že dvaja z nich majú biele a dvaja majú čierne klobúky. Nevidia však, akej farby je ich vlastný klobúk. Majú však vykríknuť farbu, ktorú má ich klobúk, ale len vtedy, keď si budú 100% istý.

Nemôžu sa hýbať ani otáčať.

Nemôžu sa medzi sebou rozprávať.

Nemôžu si ani zložiť klobúk, aby zistili, akú má farbu.

Kto vykríkne správnu odpoveď ako prvý?

Neviete si rady? Správnu odpoveď nájdete na ďalšej strane..


0
Komentovať (0)