interez.sk

Matematické hádanky, kde je potrebné prísť na postupnosť čísel, sme vám už priniesli a nájdete ich tu a hlavy si môžete potrápiť aj pomocou tejto...

Matematické hádanky, kde je potrebné prísť na postupnosť čísel, sme vám už priniesli a nájdete ich tu a hlavy si môžete potrápiť aj pomocou tejto logickej hádanky, ktorú nájdete tu. Dnešný inteligenčný test ste na internete už možno videli, no je otázne, či sa vám ho podarilo, prípadne teda podarí rozlúsknuť. Ak dokážete prísť na túto postupnosť, vaše IQ je vraj vyššie ako 150, čo je skóre géniov. Tak čo, podarilo sa vám na to prísť?

Čo sa inteligenčného kvocientu týka, dve tretiny ľudí sa nachádzajú niekde v rozmedzí 85 až 115. Len 5% dosiahlo vyššie skóre ako  125, takže ak prídete na dnešnú hádanku, je to celkom úspech. Ak v IQ testoch dosiahnete výsledok vyšší ako 150, ste vlastníkom jedného z najdokonalejších mozgov na Zemi. Pozrite sa lepšie na nasledujúci obrázok a sami uvidíte, či prídete na vzorec, podľa ktorého boli príklady zrátané. Ak sa vám to nepodarí, nerobte si z toho príliš veľké starosti. Iste nebudete jediný. Ak ste dokonca túto hádanku vyriešili, chápete, ako ste na odpoveď vlastne prišli?

mathadanka2
interez.sk

Vo videu sa dozviete, ako dospieť k správnemu riešeniu, ak by sa to vám osobne nepodarilo. Ak si nie ste istý, ako ste sa k riešeniu dopracovali, pomôže vám toto video pochopiť, v čom je problém.

[youtube 9YZPUZS8IXk 720 410]

zdroj: interez.sk (Lucia M.), earthables.com


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )