Foto: Pixabay

Máte radi medzinárodnú kuchyňu?

Jedlo je neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Ako sa hovorí, nežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili. Pravdou je, že na dobrom jedle si mnohí z nás veľmi radi pochutia. Poznáte ale rôzne jedlá svetovej kuchyne? Ponúkneme vám 10 fotografií jedál a vašou úlohou bude určiť o aké jedlo ide. Zvládnete to na 100%?

Kvíz o jedle

Páčil sa vám tento kvíz? Otestuje sa aj v ďalších témach v našej sekcii kvízov.

Ako sa nazýva táto polievka ruskej a ukrajinskej národnej kuchyne?

Pixabay

Boršč je je polievka z červenej repy, obľúbená najmä v ruskej a ukrajinskej národnej kuchyni. Základom boršča je vývar z kostí a mäsa (obvykle predného hovädzieho pre ruskú alebo ukrajinskú verziu boršču) a zmes osmaženej zeleniny (červená repa, kapusta, zemiaky, mrkva, cibuľa). Zelenina sa nakrája na rezance, osmaží sa na tuku a ľahko sa zahustí zápražkou, následne sa rozriedi vývarom, doplní sa varené mäso a polievka sa dochutí octom. Bohatší boršč sa doplňuje nakrájanou údeninou a podáva sa s kyslou smotanou.

Ako sa nazýva tento taliansky dezert?

Pixabay

Panna cotta v preklade varená smotana je dezert zo smotany varenej so želatínou a cukrom, ktorý sa potom vleje do formy. Podáva sa s lesným ovocím, karamelom či čokoládou.

Ako sa volá toto tradičné škótske jedlo?

publicdomainpictures.net

Základom haggis sú ovčie vnútornosti, ku ktorým sa pridá tuk, cibuľa, koreniny či ovsené vločky alebo krupica. Zmes sa potom varí v ovčom žalúdku.

Ako sa volá toto talianske jedlo?

Pixabay

Lasagne je typické talianske jedlo, ktoré má podobu širokých cestovinových plátov. Tie sa vrstvia mäsom, paradajkami a bešamelom. Zapekajú sa a často podávajú s omáčkami či posypané syrom.

Ako sa volá toto netradičné jedlo?

Judgefloro [CC0], via Wikimedia Commons

Balut je pouličné jedlo z Filipín. Je to rozvinuté embryo vo vajci, ktoré sa konzmuje priamo z vajca.

Ako sa volá tento dezert s typickými červenými vrstvami?

Flickr user ~Twon~ : https://www.flickr.com/photos/twon/ [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Red velvet je americký dezert pripravený z masla, múku, cukru, cmaru a ďalších ingrediencií.

Ako sa volá táto tradičná maďarská polievka?

Halászlé je tradičná maďarská rybacia polievka, ktorá sa pripravuje z rôznych druhov rýb.

Ako sa volá toto jedlo obľúbené najmä v Rusku, ale aj v ďalších krajinách?

Pixabay

Šašlik je pôvodne kaukazské jedlo z baranieho , bravčového či iného mäsa, opečené na ražni. Skladá sa zo striedajúcich sa kúskov mäsa a cibule či zeleniny.

Ako sa volá tento francúzsky zeleninový pokrm?

Marcus Guimarães [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Ratatouille je tradičný francúzsky zeleninový pokrm, pripravovaný najmä v okolí mesta Nice. Meno pochádza z okcitánského slova ratatolha, čo znamená miešaný pokrm. K základným ingredienciám patria paradajky, cesnak, cibuľa, cukiny, baklažán, papriky a korenie (najmä bazalka, majorán, tymian a pod.), ale je možné použiť aj celý rad ďalšej zeleniny.

Ako sa volá toto kanadské pouličné jedlo?

User: (WT-shared) Jpatokal at wts wikivoyage [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Poutine je pripravovaný z hranolčekov, na ktorých sa nachádza syr a omáčka. Často sa naň ešte pridáva mäso, či už kuracie alebo bravčové.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )