Foto: twitter.com (dumpsterdoggy )

Mária S. / / Zaujímavosti
Táto žena chcela skončiť so svojou robotou a preto začala šetriť. Pred odchodom sa však ešte rozhodla svoje zamestnanie vo finančnom sektore veľmi neobvykle využiť a to ako stravovacie zariadenie.

Snáď každý z nás už šetril a pochopil, že pri šetrení často ide o prešibanosť a kreativite sa medze nekladú. Či už je to šetrenie na tom čo si kupujeme, šetrenie energiami, alebo sa rozhodnete nechodiť tak často do barov a reštaurácii, existuje mnoho spôsobov ako ušetriť. Táto odvážna žena si však zvolila oveľa nekonvenčnejší prístup, ktorý sa jej však náramne oplatil. Predtým ako odišla, využila svoju prácu ako zdroj obživy v trochu odlišnom zmysle a to tak, že začala dojedať jedlo po svojich kolegoch.

Aj keď takéto počínanie na prvé počutie znie ako zbytočná hanba a týranie sa, nemôžeme poprieť, že to zjavne funguje, keďže 32 ročná Amanda Holden bola schopná takto našetriť až neuveriteľných 23 000£ (26 000€). Amanda sa rozhodla následne svoje zážitky počas šetrenia a samozrejme aj tie, ktoré si užila vďaka našetreným peniazom, zaznamenať na svojom blogu. Tento blog nesie meno „Dumpster dog blog“, podľa trefnej a veľavravnej prezývky „dumpster dog“, čiže „smetiakový pes“, ktorú dostala práve od svojich kolegov, ktorým tak rada pomáhala s nedojedenými zvyškami.

„So svojimi kolegami a blízkymi som o tom hovorila úplne otvorene a väčšina z nich to prijala v pohode. Niekedy som nenašla žiadne zvyšky a tak som si jednoducho kúpila jedlo za vlastné. Nikdy som nezostala o hlade. Vôbec mi nešlo o to týrať sa, chcela som len šetriť čo najviac ako sa dá.“

Amandinou motiváciou bola jej túžba cestovať a zmeniť kariéru. Amanda pôvodne pracovala vo finančnom sektore. To, že nenávidela svoju prácu a chcela odtiaľ vypadnúť, vôbec nebolo tajomstvo, no vtedy, si to ani zďaleka nemohla dovoliť.

„V kancelárii sa vždy niečo našlo. Ak niekto zjedol len časť pizze, na rovinu som im povedala, nech mi tu druhu časť proste dajú.“

Okrem toho pravdaže Amanda šetrila aj inými, konvenčnejšími spôsobmi. Menej chodila von, zrušila si členstvo v posilňovni a aj čo sa týka kozmetiky a podobných vecí, si  kupovala len to najnutnejšie.

Rozhodla sa teda, že do šiestich mesiacov si našetrí a konečne sa vykašle na svoju prácu. „Keď som podala výpoveď, môj šéf sa na mňa zadíval a spýtal sa ma, či toto je ten dôvod, prečo ma všetci prezývali smetiakový pes a prečo som jedla odpadky. Povedal mi, že ma videl ako vyberám z polovice zjedené burito z koša.“

Toto zrejme nie je tá najsprávnejšia voľba čo sa týka spoločenských noriem a už vonkoncom nie zdravého životného štýlu. Naozaj to nie je pre každého a preto s istotou môžeme povedať, že zrejme sa z tohto spôsobu stravovania nestane nový hit, ale treba podotknúť, že to dokazuje, že všetko sa dá, keď sa chce ale predovšetkým, že pri šetrení sa kreativite medze nekladú.

Pozri aj: Michelle si celý rok kupovala iba nevyhnutné veci pre život. Pozrite si, koľko peňazí ušetrila

ladbible.com
0
Komentovať (0)