Foto: Unsplash

Tragický útok nikto nevidel, ale zviera už v minulosti zamestnanca napadlo.

V Stropkove v piatok ťava vážne poranila zamestnanca českého cirkusu Aleš. Web tvnoviny.sk informoval, že zamestnanec neskôr zraneniam v nemocnici podľahol. Polícia ale pracuje aj s ďalšou verziu, zraziť ho mohlo auto.

Principál cirkusu Antonín Aleš informoval, že na vine nebolo zviera, ale samotný zamestnanec. Ten údajne oslavoval a mal byť pod vplyvom alkoholu, keď došlo k incidentu s ťavou. Zvieratá podľa neho alkohol neznášajú.

Mužovi malo zviera pohrýzť tvár a ruku. Záchranári ho previezli do nemocnice v neďalekom Svidníku. Tam sa jeho stav zhoršil a muž následne zraneniam podľahol. Údajne mal totiž aj mnohopočetné poranenia v oblasti hrudníka.

Polícia okolnosti úmrtia muža preveruje, k prípadu bol prizvaný aj znalec z odboru zdravotníctva. „Z doposiaľ získaných informácií môžeme potvrdiť, že muž utrpel mnohopočetné poranenia, ktorým neskôr v nemocnici podľahol,“ skonštatovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Reprofoto: TV Markíza

Zraziť ho mohlo aj auto, tvrdí polícia

V sobotu ale tvnoviny.sk prišli s informáciou, že sa všetko stalo úplne inak. Policajti totiž pracujú aj s verziou, že zamestnanca cirkusu zrazilo auto. Vraj tomu nasvedčujú nielen mužove zranenia, ale aj auto, ktoré policajti zaistili. Po opakovanej konfrontácii vraj zmenil výpoveď aj principál cirkusu Aleš. Tragický útok podľa neho nikto nevidel, ale zviera už v minulosti zamestnanca napadlo.

„Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Stropkove v prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia,“ uviedla v sobotu pre TASR Ligdayová.