swins

Matej Mensatoris / / News
Pri kúpe auta zvyčajne neuvažujeme, či jeho farba bude niekomu prekážať. Nad tým neuvažoval ani jeden anglický dôchodca a kúpil si auto žltej farby. Vtedy netušil, čo tým spôsobí.

Stovky žltých aut zaplavili oblasť anglickú oblasť Cotswold s jediným cieľom. Podporiť dôchodcu, voči ktorému sa veľmi nepekne zachovali niekorí miestni obyatelia. Aby sme boli presní, nepekne sa zachovali najmä k jeho autu, ktoré malo žltú farbu. To evidentne nemohli niektorí obyvatelia vydržať a žiarivo žlté auto dôchodcovi poškriabali, napísali naň nápis a aby toho nebolo málo, tak mu ešte k tomu aj vybili okná, čo mu spolu spôsobilo škodu 6000 libier. 

84.ročný vdovec Peter Maddox uviedol, že jeho žlté auto bolo tŕňom v oku miestnych už dlhšiu dobu. Akonáhle sa ale to, čo mu urobili dostalo na verejnosť, zdvihla sa vlna kritiky a stovky ľudí chceli pánovi Maddoxovi vyjadriť podporu. Netrvalo dlho a bola zorganizovaná demonštrácia pozostávajúca zo stoviek žltých vozidiel, ktoré protestne prechádzali cez mesto, len aby miestnym ukázali, že žltú farbu auta nemá len pán Maddox.

swins

Medzi zúčastnenými autami ste mohli nájsť úplne bežné kúsky, no nechýbali ani superšporty ako sú Ferrari či Lamborghini. Organizátor zhromaždenia, 28. ročný Matty Bee povedal: „Je to oslava niečoho žltého. Odozva bola úžasná a ohromujúca. Ľudia z celej krajiny prejavili záujem zúčastniť sa“. 

swins

Pán Maddox, ktorý celé podujatie sledoval zo svojej chatky povedal, že sa cíti dojatý a ohromený. Celá kauza so žltým autom sa začala už pred dvomi rokmi, kedy básnik William Morris opísal Bibury v Cotswolde ako jednu z najkrajších dedín v Anglicku. Avšak fotka z krásnej scény bola pokazená žltým autom Vauxhall Corsa, ktoré patrilo práva pánovi Maddoxovi.

swins

Pán Maddox sa do Bibury presťahoval pred 15. rokmi, po tom, ako mu umrela manželka. Keď si pred tromi rokmi kúpil auto, netušil, aký rozruch tým spôsobí: „Nikdy som nemal v úmysle spôsobovať ťažkosti mojím žltým autom“ dodáva skromne.

Pozri aj: Príhody z autoškoly: 15+ hlášok žiakov, inštruktorov a policajtov, ktoré spoznáš ihneď, ak si si aj ty robil vodičák

interez.sk (mmm), ladbible.com
0
Komentovať (0)