Foto: Polícia SR

Polícia obvinila 66-ročného muža zo zločinu zabitia.

Galantský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 66-ročnému dôchodcovi, ktorému hrozí za zločin zabitia 9 až 12 rokov odňatia slobody. Muž bol už v minulosti právoplatne odsúdený za zločin týrania blízkej osoby.

Polícia obvinila 66-ročného muža zo zločinu zabitia. Informuje o tom na sociálnej sieti trnavská krajská polícia, podľa ktorej bol muž za zločin týrania blízkej osoby už v minulosti právoplatne odsúdený, a preto vyšetrovateľ predložil návrh, aby bol obvinený stíhaný väzobne. Do rozhodnutia súdu zostáva muž v cele policajného zaistenia.

Prípad nahlásila blízka osoba

K incidentu medzi dvomi osobami došlo v utorok 6. decembra podvečer v byte v Galante. Polícia po udalosti zadržala aj podozrivú osobu, manžela nebohej 63-ročnej ženy. Prípad bol prvotne nahlásený blízkou rodinou s podozrením na utopenie ženy, po rozsiahlej obhliadke miesta činu boli na tele ženy nájdené stopy po násilí s použitím rôznych predmetov, ktoré boli aj staršieho dáta.

Násilie na ženách je podľa polície porušením ľudských práv a forma diskriminácie žien. Každému prípadu, ktorý súvisí s domácim násilím, preto polícia venuje zvýšenú pozornosť.

Najnovšie články