Foto: Facebook/BEAR League

Medvede sú známe tým, že počas zimy hibernujú.

Medvede si zvyčajne nájdu brloh na prečkanie zimy a zahájenie hibernácie niekde hlboko v lese, ďaleko od toho, aby ich rušili ľudia. No ako ukazuje tento prípad, existujú aj výnimky. Rodina z Kalifornie bývajúca pri jazere Tahoe ostala šokovaná, keď z ich pivnice domu počuli podivné zvuky.

Keďže prístup cez malý otvor do pivnice nechali otvorený, zviera sa ním dokázalo dostať dnu. Ako informuje portál Bored Panda, na základe zvukov, ktoré odtiaľ vychádzali, predpokladali, že musí ísť o veľké zviera, pravdepodobne medveďa. Skontaktovali sa preto s BEAR League, organizáciou, ktorá sa stará a venuje ochrane divokých medveďov.

Do prípadu sa ihneď zapojila Ann Bryant, výkonná riaditeľka BEAR League a sľúbila rodine, že príde na druhý deň a o medveďa sa postarajú. V priebehu dňa však zvuky už nepočuli a predpokladali, že medveď sa rozhodol odísť aj sám. Zavreli teda pivničné okno a pokladali situáciu za vybavenú.

Nemohli sa ale viac mýliť. Počas noci počuli zvuky opäť a uvedomili si, že medveďa tam zavreli. Rýchlo sa opätovne skontaktovali s organizáciou. Tá prišla na druhý deň a začali s akciou. Ann použila iný vchod do pivnice a pomocou klaksónu medveďa vystrašila a podnietila, aby z pivnice vyliezol.

To sa aj podarilo, veľký medveď vyšiel von a utiekol do divočiny. Ann dokonca tohto konkrétneho medveďa poznala. Je to starý medveď, ktorý sa v okolí potuluje už dlhšie. Všetci teraz dúfajú, že medveď si nájde nový domov v lese, ďaleko od ľudí a bude tam môcť nerušene prežiť zimu.

Pozrite si video z toho ako veľký medveď vychádza z pivnice:

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )