Ilustračná foto: Unsplash

S búrkami treba počítať na celom Slovensku do piatkovej polnoci.

Na celom území Slovenska platí do soboty (24. 6.) výstraha prvého stupňa pred búrkami. V Bratislavskom, Banskobystrickom, Košickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji tiež v piatok (23. 6.) poobede platí výstraha pred vysokými teplotami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.

Článok pokračuje pod videom ↓

S búrkami treba počítať na celom Slovensku do piatkovej polnoci. Môžu byť spojené s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov počas 30 minút, sprevádzané nárazmi vetra s rýchlosťou do 85 kilometrov za hodinu a s krúpami.

Výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami platí od 14.00 do 18.00 h. Teplota môže v daných oblastiach vystúpiť na 33 až 34 stupňov Celzia. „Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozornili meteorológovia.

Od zajtra ochladenie

Počas dnešného dňa nás zároveň čaká posledný tropický deň. Na územie Slovenska prinesie búrky studený front, ktorý už zajtra postúpi nad Maďarsko a nad Ukrajinu a za ním k nám začne od severozápadu prúdiť chladnejší vzduch, informuje portál iMeteo.

„Maximálne denné teploty už zajtra poklesnú pod hranicu +30 stupňov Celzia a na severe nášho územia sa maximá nemusia dostať ani nad hranicu +20 stupňov Celzia. Pred nami je však pokojnejší víkend bez búrok a bez nebezpečných javov,“ dodáva.

Uložiť článok

Najnovšie články