Foto: MovieStillsDB

Disney nebol spokojný s ponukou štúdia Sony a vzdal sa práv na obľúbeného superhrdinu.

Vyzerá to tak, že Marvel Cinematic Universe bude ochudobnené o jedného z najzaujímavejších superhrdinov všetkých čias. Spider-Man už viac pravdepodobne nebude súčasťou filmov Marvel Studios, pretože štúdia Sony a Disney sa nezhodli na spolupráci. Ako píše portál Deadline, prezident štúdia Marvel, Kevin Feige sa už tak viac nebude účastniť na produkcii mega-úspešných filmov.

Netreba snáď ani podotýkať, že práve jeho zapojenie do projektu bolo jedným z hlavných dôvodov, prečo tieto filmy tak klapali a prekonali miliardové zárobky. Deadline ďalej uvádza, že režisér Jon Watts a herec Tom Holland momentálne spolupracujú na dvoch Spider-Man projektoch, no toto vo výsledku znamená, že ich súčasťou nebude cenná Marvel produkcia.

Štúdia nie sú spokojné

Nezhody sa, pochopiteľne, týkajú peňazí. Sony odmietlo Disneyho návrh, v ktorom gigantické štúdio trvalo na financovaní 50/50. Sony chcel pokračovať v súčasnej spolupráci, pričom navrhol, aby Marvel dostal 5% z prvých tržieb. Túto ponuku však naopak odmietol Disney. Tento rok sa Fiegov Avengers: Endgame stal najzárobkovejším filmom všetkých čias. Za nimi nasledovala premiéra Spider-Mana, ktorá si tiež hravo poradila so zárobkom, ktorý presiahol miliardu. Na tomto projekte takisto spolupracoval Feige. Štúdio Sony však trvá na tom, že si poradí aj bez Feigea.

Na filmoch Tom Hollanda a režiséra Jona Wattsa bude spolupracovať aj producentka Amy Pascal, ktorá má na konte filmy ako Venom či Molly’s Game. Rozviazanie spolupráce medzi štúdiami Disney a Sony síce veľké množstvo fanúšikov nepoteší, no portál io9 upozorňuje, že veci ani zďaleka nie sú tak strašné a spor je podľa štúdia Sony len medzi producentmi a ich kreditom. Nič teda nie je definitívne a vyjednávanie stále prebieha.

Fanúšikom sa nezhody nepáčia

Fanúšikovia Marvel univerza a pavúčieho hrdinu, pochopiteľne, nie sú nadšení z týchto správ a rozviazanie spolupráce bojkotujú. Podľa portálu NME, sa dokonca spisuje petícia, do ktorej môžete svojím podpisom prispieť aj vy. Niektorí fanúšikovia považujú Spider-Mana za trvalú súčasť MCU a iní dokonca trvajú na tom, aby Sony predalo všetky práva na superhrdinu späť Marvelu (vo vlastníctve Disney). Podľa petície priniesol Spider-Man zapojený do MCU niekoľko najlepších momentov kinematografie a bola by veľká škoda, keby táto nezhoda narušila výbornú súhru.

comingsoon.net
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )