Foto: commons.wikimedia.org

Michaela / / Série
Skončil len piaty. Aj keď už dávno ukázal, že nie je len sladký Jack, ktorý sa utopil spolu s Titanicom.

Leonardo DiCaprio je herec, ktorého sa nedá nevšimnúť. A to nielen kvôli jeho hereckej kariére, ale aj aktivite, ktorou sa snaží zachrániť naše životné prostredie. Nevyhľadáva škandály, žije si svoj život, pričom jeho herecké schopnosti môžeme prirovnať k vínu. Čím je starší, tým je lepší. A je to naozaj tak.

Na prvý pohľad by sa zdalo, že na Leonarda sa lepí smola. Niekoľkokrát bol nominovaný na Oscara, avšak až minulý rok ho konečne získal. Mohla za to snímka Revenant (Zmŕtvychvstanie), ktorú sa rozhodne oplatí vidieť. Avšak ani tá nestačila na to, aby DiCapria vyšvihla na vrchol hereckého neba. Nestal sa síce najlepším hercom všetkých čias, skončil na piatom mieste, ale tak sa zdá, že Leonarda to až netrápi. Okrem herectva má aj iné, ako sám vraví, oveľa dôležitejšie aktivity.

Zaslúžil si vyššiu pozíciuMnoho ľudí je z rozhodnutia poroty Academy Award rozčarovaných. Veria, že Leonardo ukázal, že sa dokáže bravúrne zhostiť akejkoľvek úlohy. Veď si len spomeňte na Divokého Djanga, Vlka z Wall Street či Počiatok, v ktorých DiCaprio naozaj vynikal. Predbehli ho Tom Hanks, Johnny Deep, Jack Nicholson a Robert DeNiro. Prečo však DiCaprio „zamrzol“ na piatom mieste, to nikto nevie povedať. Povráva sa však, že Leonardo akosi nesedí vkusu filmových kritikov. Mnohí z nich ho majú stále zaškatuľkovaného za sladkého chlapca, ktorý nerobí nič iné, než láme srdcia žien. Pritom samotný herec už niekoľkokrát ukázal pravý opak. Hlavné je, že herca netrápi, že nie je na špičke rebríčka. Svoju energiu sústreďuje do mnohých projektov, ktoré môžu pomôcť mnohým ľuďom na Zemi.

Ekológia je dôležitejšia než herectvo

Pri nakrúcaní filmu Revenant, ktorého je sneh nevyhnutnou súčasťou, samotný Leo upozornil na to, že sneh rapídne mizne na našej planéte. Štáb sa musel kvôli zimnej scenérii presunúť stovky kilometrov na sever, pretože tam, kde predtým bol sneh, už ho akosi nebolo. Aj na to upozorňuje Leo vo svojich prejavoch. Aktívne sa podieľal na dokumente Before we flood (Je s nami koniec?) Tento dokument by si malo pozrieť čo najviac ľudí, ktorým nie je ľahostajná naša Zem.

Leo sa od roku 1998 sa aktívne venuje ochrane životného prostredia, má vlastnú nadáciu Leonardo DiCaprio FOUNDATION, ktorá darovala desiatky miliónov eur na dobročinné účely. Je očividné, že to nerobí len pre imidž, ale do projektov sa zapája telom aj dušou, a nie je ničím výnimočné stretnúť ho aj na protestných akciách. Je členom výboru OSN a túto úlohu zvláda dokonale.

#Regram #RG @time: "Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) stopped by the Yale Climate Conference in New Haven, appearing onstage for a discussion with former Secretary of State John Kerry about climate change. The actor, environmentalist and 'Before the Flood' producer drew a substantial crowd of 2,500, making pointed statements about the Trump administration's stance on and recalling his attempt to sway the then-President-Elect when he visited Trump Tower in December. "We should not have people in office who do not believe in facts and truths and modern science that are able to manipulate and risk the entire future of this entire generation," DiCaprio said. "We are at that turning point right now, and we are going to look back at this point in history, and frankly this administration, and certain people are going to be vilified for not taking action. They really are. And it's up to this generation, it's up to all of you to get involved and make a difference." Video source: Yale University"

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) onLeonardo našiel niečo, čo má naozaj zmysel. Veď záchrana prírody je oveľa dôležitejšia než nejaké prvenstvo v rebríčku, ktorý nám aj tak čoskoro vyfučí z hlavy.

Pozri aj: Leonardo DiCaprio daroval 20 miliónov na podporu našej planéty

unilad.co.uk

 

0
Komentovať (0)