Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 18 rokov
Mám viac ako 18 rokov

Foto: Instagram/moms_of_truth

Radila iným s výchovou detí, sama ju pritom nezvládala.

Množstvo youtuberov dnes sledujú milióny ľudí. Nikto však nemôže vedieť, čo sa ukrýva za videami, ktoré pôsobia na prvý pohľad poučne a milo. Dôkazom je Ruby Franke, ktorá ľuďom radila, ako vychovávať deti. Tie vlastné pritom utýrala. Súd rozhodol, že strávi poriadne dlhý čas za mrežami.

V článku sa dozviete aj:

  • kto je Ruby Franke;
  • ako sa podarilo odhaliť, že týra svoje deti;
  • čo odkázala svojim deťom po vynesení rozsudku;
  • aký trest ju čaká.

Na YouTube rozdávala rodičovské rady

Ako informuje web USA Today, Ruby Franke je matka šiestich detí z Utahu. Nie je to tak dávno, čo bola populárnou youtuberkou, fanúšikovia rodinných vlogov ju jednoducho milovali. Jej kanál s názvom 8 Passengers, ktorý odštartoval v roku 2015, mal na konte milióny pozretí a sledovatelia neustále pribúdali. V istom bode mal kanál až 2,5 milióna sledovateľov. Spolu s manželom Kevinom dokumentovali svoj život a delili sa o tipy a triky týkajúce sa výchovy detí. Tvrdili, že si chcú naplno užiť prítomnosť s nimi. Ľuďom však ale čím ďalej tým viac prekážalo, akí sú Ruby a Frank prísni a ako sa voči svojim potomkom správajú.

Foto: SITA/AP

Už v roku 2020 vyplávali na povrch prvé špekulácie o tom, že manželia svoje deti týrajú. Ľuďom sa napríklad nepozdávalo, že v tom čase 15-ročný syn Chad mal za trest zakázané spať na posteli vo svojej izbe, musel spať inde na sedacom vaku. V jednom z videí samotný Chad priznal, že na posteli sa nemohol riadne vyspať už sedem mesiacov. A to všetko len preto, že si neškodne vystrelil zo svojho mladšieho brata.

Dcéra Eve, ktorá mala len 6 rokov, zas šla do školy bez obeda. Keď škola Ruby oslovila, tá svoje rozhodnutie obhajovala tým, že jej deti sú zodpovedné za prípravu vlastných obedov. Ukázalo sa, že deťom odopierala jedlo a vodu pravidelne, či už za trest alebo preto, aby ich prinútila k domácim prácam. Trvala tiež na tom, že nemajú nárok na osobný priestor a zrušila aj rodinné Vianoce, lebo si ich deti nezaslúžia, sú zlé a posadnuté, píše Business Insider.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jodi & Ruby (@moms_of_truth)

Deti boli zväzované a bité

Podľa Mail Online im tiež zakazovala všetku elektroniku či akúkoľvek inú formu hry a zábavy. Ak niekto prišiel na návštevu, museli sa ukryť a mali zakázané s kýmkoľvek komunikovať. Deti boli tiež po dobu niekoľkých dní nútené vykonávať náročnú manuálnu prácu vonku v extrémnych letných horúčavách bez topánok či ponožiek. Neraz boli zväzované, alebo mali pripevnené závažia a boli vystavované aj bitkám. Podľa súdnych dokumentov bolo jedno z detí tiež opakovane nútené skočiť na kaktus.

Ich domov dokonca niekoľkokrát navštívili aj úrady, ktoré mali situáciu preveriť a jeden zo sledovateľov kanála spustil petíciu, v ktorej žiadal, aby včas zasiahli a nenechali deti ďalej trpieť, píše Business Insider. V petícii sa písalo, že manželia len využívajú deti pre svoj profit. Podpísalo ju 18 000 ľudí. Rodine dokonca začali chodiť vyhrážky smrťou. Na nekalé dianie v rodine údajne upozorňovali aj susedia.

Foto: Profimedia

Ruby a Kevin sa ale bránili a tvrdili, že všetky obvinenia sú len vytrhnuté z kontextu a ľudia nevidia celý príbeh, preto všetko dramatizujú. Akékoľvek výhovorky ale boli zbytočné po tom, ako sa 30. augusta 2023 podľa webu People na prahu jedného zo susedov objavilo jedno z detí Frankeovcov – 12-ročný chlapec. Bol vyhladovaný, vychudnutý a na končatinách mal lepiacu pásku. Na tele mal otvorené rany. Od susedov si pýtal vodu a jedlo. Tí okamžite zalarmovali políciu. Ukázalo sa, že nebol jediný v zlom stave a spolu so súrodencom bol prevezený do nemocnice.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jodi & Ruby (@moms_of_truth)

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články