brightside.me

Napadlo vás niekedy, aké by to bolo zažiť jazdu na horskej dráhe vo svojom aute? Ak áno, toto je miesto, kde si môžete túto...

Napadlo vás niekedy, aké by to bolo zažiť jazdu na horskej dráhe vo svojom aute? Ak áno, toto je miesto, kde si môžete túto predstavu aspoň čiastočne splniť. Tento most totiž vyzerá skutočne desivo. Pripomína horskú dráhu alebo cestu z nejakého šialeného animáku. Pravda je však celkom inde, pretože sa jedná o „úplne normálny“ most. Odvážili by ste sa na jazdu po Eshima Ohashi moste v Japonsku?

Pár zaujímavým mostom našej planéty sme sa už v minulosti venovali, a preto, kým sa dostaneme k tomu, čo pripomína horskú dráhu, spomenieme vám ešte dva iné. Prvým z nich je tento úžasný most, ktorý sa uprostred mora medzi Dánskom a Švédskom mení na podmorský tunel. Prečo je to tak? To ste už možno čítali, no ak nie dozviete sa to tu.

tunel-most

Druhý most, ktorý by sme vám chceli pripomenúť, je tento snáď najnebezpečnejší cestný most sveta, ktorý spája francúzsku pevninu s ostrovom Noirmoutier. Tento most je bezpečne prejazdný len dvakrát do dňa, inak skončíte aj so svojím autom v oceáne. Ak máte záujem, viac informácií dostanete tu.

brightside.me
brightside.me

Teraz sa už pozrime na našu cestnú horskú dráhu. Most Eshima Ohashi spája dve japonské mestá, Macue a Sakaiminato. Je dlhý 1,7 kilometra a široký 11,3 metra a jedná sa o tretí najväčší most s tuhým rámom na svete.

laughingsquid.com
laughingsquid.com
brightside.me
brightside.me

Z diaľky to vyzerá, že do takého sklonu sa nemôže vyšplhať žiadne vozidlo, no nie všetko musí byť tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Most je bezpečný, pri prejazde vám nič nehrozí, no napriek tomu je to určite vzrušujúci zážitok, keď sa vaše vozidlo pomaly približuje.

brightside.me
brightside.me
brightside.me
brightside.me

Zvláštna špirála, ktorú most vytvára, je takto navrhnutá kvôli tomu, aby mohli popod most preplávať aj väčšie nákladné a rybárske lode. Sakaiminato je totiž jedným z hlavných rybárskych prístavov Japonska. Sklon cesty je z jednej strany okolo 6°, kým z druhej strany je to už len 5°. Takýto sklon je pre vozidlá 21.storočia hračkou, no most i tak vyzerá na prvý pohľad desivo, no nie? Ide však len o očný klam, pri ktorom sa tento most zdá z diaľky nezdolateľný.

laughingsquid.com
laughingsquid.com
Príbehy
0
Komentovať (0)