Foto: Unsplash

Používatelia v Európe hlásia nefunkčnosť aplikácií patriacich pod spoločnosť Facebook.

Sociálna sieť Facebook má ďalší výpadok. Používatelia z Európy hlásia nielen nefunkčnosť obľúbenej sociálnej siete, ale aj ďalších služieb, ktoré pod ňu patria. Nefungujú chatovacie aplikácie Messenger či sociálna sieť Instagram. Čo výpadok spôsobilo, zatiaľ nie je známe.

Krátko pred 15:00 vypadlo niekoľko služieb, ktoré patria do portfólia spoločnosti Facebook. Používateľom nefunguje odosielanie správ na sociálne siete Facebook, Instagram, ani na chatovacie aplikácie Messenger. Podľa webu DownDetector výpadky hlásia používatelia na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Rakúsku, Nemecku aj Británii. Hlásania sa začali na webe objavovať krátko pred 15. hodinou.

Aktualizované 15:50 – DownDetector prestal hlásať výpadky zhruba pol hodinu po prvých hláseniach, informuje portál Refresher.

Príčina výpadku zatiaľ nie je známa

Príčina výpadku zatiaľ nie je známa. Hlásené boli výpadky rôznych funkcií – od nemožnosti používania webových stránok, cez nefunkčné otváranie obrázkov v chate až po nemožnosť odosielania správ či súborov cez aplikácie Messenger.

Výpadky portfólia služieb Facebooku sú pomerne časté. Zatiaľ posledným väčším výpadkom bol ten z 19. marca 2021, kedy sa nedali posielať správy cez Messenger či aktualizovať obsah na časovej osi Facebooku aj na Instagrame. Doposiaľ najväčším bol výpadok v marci 2019, kedy všetky aplikácie z portfólia Facebooku nefungovali viac ako deň. To malo tiež vplyv aj na ostatné služby, ktoré známa sociálna sieť nevlastní, ale cez prihlasovacie údaje sa do nich vieme dostať. Išlo napríklad o streamovaciu službu Spotify či zoznamovaciu aplikáciu Tinder.

Aj napriek pomerne častým výpadkom sa Facebook s vysvetľovaním príčin technických problémov veľmi nechváli a zatajuje, čo ich mohlo spôsobiť. V prípade výpadku z marca 2019 oznámil, že chybu spôsobila “zmena konfigurácie servera”. Či išlo o skutočný problém, ktorý výpadok spôsobil, sa ale už nedozvieme.

1
Uložiť článok
Komentovať