Yannaing Pyi Sone Aung/Facebook

Obyvateľov Mjanmarska pred pár dňami vystrašil zvláštny úkaz. Z neba im doslova pred dvere spadol veľký kovový predmet, ktorého pôvod si nevedia vysvetliť. Ide o mimozemšťanov, alebo má v tom prsty niekto iný?

Nefritové bane v Mjanmarsku v posledných dňoch priťahujú pozornosť celého sveta. Minulý mesiac baníci objavili obrovský kus nefritu, ktorého hodnota bola stanovená až na úroveň približne 150 miliónov eur a teraz sa celý svet obracia na tieto bane opäť. Dôvodom ale nie je ďalší úžasný nález, ale zvláštny kovový predmet, ktorý spadol z neba doslova k nohám baníkov. Tento takmer 5-metrový kovový valec ich zaujal a súčasne aj veľmi vystrašil. Čo to je?

Kovový valec spadol vo štvrtok k bani v regióne Kachin v severnom Mjanmarsku. Miestni obyvatelia počuli v dopoludňajších hodinách výbuch a cítili, ako sa im zem otriasla pod nohami. Podľa ich slov následne cítili štipľavý dym a jeden dom bol dokonca zasiahnutý odletenými troskami. Našťastie sa nikomu nič nestalo.

twitter.com
twitter.com

„Spočiatku sme si mysleli, že sa niekde bojuje,“ vyjadril sa k neyvzčajnému úkazu miestny obyvateľ. „Výbuch otriasol našimi domami a videli sme dym, ako stúpa nad našu dedinu“.

Ko Muang Myo/Myanmar Times
Ko Muang Myo/Myanmar Times

Záhadný predmet miestni obyvatelia začali prezerať a všimli si na ňom čínske znaky. Mjanmarske úrady však zatiaľ nevydali žiadne vyhlásenie, takže o čo presne ide, sa zatiaľ nevie. Podľa odborníkov však najpravdepodobnejšie ide o časť nejakého lietadla, alebo ešte pravdepodobnejšie, časť rakety.

twitter.com
twitter.com

Štátne média uvažovali nad tým, že by to mohol byť kus satelitu, časť motora lietadla či rakety. Čína totižto deň, predtým ako dopadol tento predmet, vypustila na obežnú dráhu Zeme niekoľko satelitov, ktoré tam dopravili práve raketami. Peking sa však k tomuto incidentu nevyjadruje. Je teda celkom možné, že aj v tomto prípade platí známe porekadlo: „Kto mlčí ten svedčí“.

interez.sk (Matej Mensatoris), iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)