Michal Blaško / / Kultúra
Medzinárodný hudobný festival Colours of Ostrava pridáva do tohtoročného programu ďalšie veľké mená súčasnej svetovej hudby – austrálskych psychedelikov Tame Impala, štvoricu popredných afrických...

Medzinárodný hudobný festival Colours of Ostrava pridáva do tohtoročného programu ďalšie veľké mená súčasnej svetovej hudby – austrálskych psychedelikov Tame Impala, štvoricu popredných afrických kapiel a hudobníkov – Rocky Dawuni z Ghany, Songhoy Blues z Mali, Joel Sebunjo & Sundiata z Ugandy a Mbongwana Star z Konžskej demokratickej republiky, ale aj rockových Nothing But Thieves, jeden z najväčších britských objavov minulého roku, ktorý prinesie tím Colours of Ostrava z holandského showcase festivalu Eurosonic.

“Nové mená svojím žánrovým rozsahom dokazujú šírku ponuky, ktorej sa návštevníkom dostáva každý rok v industriálnom areáli Dolních Vítkovic – od psychedelického rocku, cez world music až po alternatívny rock. Majú spoločné to, že návštevníkom ponúknu výnimočný koncertný zážitok,” zdôrazňuje riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

[youtube sBzrzS1Ag_g 720 410]

Najväčšou hviezdou oznámených mien je austrálska kapela Tame Impala, päťčlenný projekt okolo speváka, hudobníka a skladateľa Kevina Parkera. Hudba “surfujúca” na hladine psychedelického rocku a popu priniesla kapele nominácie na Grammy aj Brit Awards, uhrančila hudobných kritikov, rebríčky predajnosti aj divákov najväčších festivalov po celom svete. Návod k počúvaniu Tame Impala vystihla jedna z recenzií:”Je to psychedelická hudba. Nie ako pomenovanie hudobného žánru, ale skôr ako skutočný popis toho, ako sa rozširuje vaše vedomie, keď Tame Impala počúvate.

tame impala coo

Nothing But Thieves z Veľkej Británie sa stali jedným z najväčších britských objavov roku 2015. Ich hudba založená na hlase frotmana Conora Masona, ráznych rockových gitarách a silných refrénoch zaznela na koncertoch pred Arcade Fire, Muse, Young Guns aj Georgom Ezrom, umiestnila sa vysoko v hitparáde na ostrovoch aj na iTunes. Ich debutový album sa medzi vinylmi stal dokonca najpredávanejším.

[youtube ORQX4QQwmII 720 410]

Zoznam nových mien v túto chvíľu uzatvárajú štyria hudobníci a kapely, ktoré patria k tomu najlepšiemu zo súčasnej africkej hudby: Rocky Dawuni, na Grammy aktuálne nominovaný reggae spevák z Ghany, rocková kapela z Mali Songhoy Blues, majstrovský hráč na upravenú 21-strunovú koru Joel Sebunjo z Ugandy, hrajúci s kapelou Sundiata afrofunk a elektronicko-rockoví Mbongwana Star z Konžskej demokratickej republiky s dvoma frontmanmi na vozíčku z formácie Staff Benda Bilili.

Pätnásty ročník Colours of Ostrava sa uskutoční od 14. do 17. júla 2016 opäť v unikátnom industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave. Prvými oznámenými menami sú napríklad Of Monsters and Men, Passenger, ANOHNI, Slowdive, Caro Emerald, Mariachi El Bronx, CC Smugglers, The Unthanks, Freeborn Brothers alebo My Baby.

V predaji je v túto chvíľu limitovaná edícia štvordenných vstupeniek za 77,03 € v sieti Eventim.sk v limitovanej edícii 5000 kusov.Komentovať (0)