diply.com

Lucia Mužlová / / Now U Know
Počas svojho života zbierame mnoho dobrých rád. Začína to už v detstve, keď nám mama povie, aby sme si zobrali sveter, pretože je vonku...

Počas svojho života zbierame mnoho dobrých rád. Začína to už v detstve, keď nám mama povie, aby sme si zobrali sveter, pretože je vonku zima. Rady počúvame a dostávame keď sme malí, no nevyhneme sa im ani v dospelosti. Občas je ťažké ich prijať, najmä ak sú pravdivé, no my tomu neveríme a sme tak trochu tvrdohlaví. Niektoré rady sa časom premenia na mýty a postupne sa vytrácajú. To je možno aj prípad varenia vody. Je škodlivé variť jednu a tú istú vodu dvakrát?

Asi sa všetci zhodneme, že prevárať vodu je celkom dobrý nápad. Nie len na to, aby sme si zaliali čaj či kávu, no navyše tým, že vodu prevaríme, zbavíme ju nežiaducich mikróbov. To sa hodí hlavne „dobrodruhom“, ktorí v prírode nájdu jediný zdroj vody široko ďaleko a potrebujú ju spotrebovať.

voda2
itstactical.com

Čo ale v prípade, že sme doma, dáme si variť vodu a zrazu zazvoní telefón a máme dlhý hovor, alebo ideme riešiť nejaké iné veci a keď sa vrátime, voda už nie je horúca, ale skôr studená? Dáte ju len prevariť znovu? Priznávam sa, ja to tak robím.

voda3
giphy.com

Podľa niektorých je to to najhoršie, čo môžete urobiť. Ak varíte vodu druhýkrát, stopové množstvo niektorých látok, ako napr. arzén sa neustále koncentruje, niekedy až do smrteľných rozmerov. To robí z vody toxickú kvapalinu a môže to byť práve dôvod dlhého zoznamu nebezpečných ochorení na veľmi dlhú dobu. Keď ste v prírode, neviete, aké látky a hlavne aké ich koncentrácie voda obsahuje.

voda4
giphy.com

Znie to celkom desivo, no nie vždy je to taká „tragédia“. V prvom rade sa vo vode dané látky musia najskôr vyskytovať, aby sa mohli kumulovať. Ak varíte dvakrát napr. destilovanú, alebo teda inak, „vyčistenú“ vodu, nič podobné vám nehrozí.

voda5
today.com

A čo voda z kohútika?

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)