koso / / Now U Know
Určite ste už zažili ten nepríjemný pocit, keď akútne potrebujete ísť na toaletu, ale nemôžete. Najčastejšie sa to stáva pri cestovaní, napríklad autobusom. Máte potrebu...

Určite ste už zažili ten nepríjemný pocit, keď akútne potrebujete ísť na toaletu, ale nemôžete. Najčastejšie sa to stáva pri cestovaní, napríklad autobusom. Máte potrebu ísť na toaletu, ale nemôžete. Snažíte sa na to nemyslieť, ale to sa nedá. Báli ste sa už, či vám to ubližuje? Alebo či vám náhodou nepraskne močový mechúr?

S vekom pribúdajú aj problémy s močením a to kvôli svalom, ktoré sa „kazia“, napríklad keď dlho zadržujete moč. Zdravý človek nemá problémy s vyprázdňovaním a netrpí častým nutkaním ísť na toaletu. Ženy chodia na toaletu častejšie vďaka anatómii. Kvôli maternici majú menej priestoru na mechúr, a tak je menší oproti tomu, aký ho majú muži. Pri dlhšom zadržiavaní sa môže stať, že sa telo kŕčovito zavrie, a keď konečne prídete na záchod, nebudete sa vedieť vymočiť alebo nevylúčite všetko. Vo zvyškovom moči sa tvoria baktérie, ktoré potom môžu spôsobiť infekciu močového mechúra.

ugnm.com
ugnm.com

Zadržiavanie moču vám teda môže uškodiť, no hlavne pri jeho častom opakovaní. Toho, že vám praskne mechúr sa báť nemusíte. Síce existujú prípady kedy sa to stalo, ale tie sú veľmi ojedinelé. Ak by sa už k tomu schyľovalo, telo prestane počúvať mozog a jednoducho sa vyprázdni.

[youtube dg4_deyHLvQ 720 410]Komentovať (0)