foto: YouTube

Aj vy ste v detstve museli mať pri filmoch, v ktorých sa bozkávalo (alebo nedajbože niečo viac), zatvorené oči? Tak dnes si ich môžete nechať pokojne otvorené. Pozrieme sa na to, ako sa točia horúce scény.

Scény so sexuálnym podtextom určite patria k tým, ktoré si mnohí z nás radi pozerajú dokola. Ženy zvyčajne získajú nemalú traumu z dokonalých tiel herečiek, a muži? Veď tí sa vždy radi pokochajú ženským telom. Zaujíma vás, ako sa cítia herci pri natáčaní posteľných scén a ako to vlastne celé funguje? Dnes sa vám pokúsime dať odpoveď.

V prvom rade si tvorcovia filmov musia dať pozor, aby neskĺzli do pornografie. Pretože tá sa točí absolútne iným spôsobom a hlavní aktéri „príbehov,“ určite nemajú problémy s nahotou. My však hovoríme o filmoch, ktoré majú šmrnc a akú-takú umeleckú hodnotu. Preto v nich nikdy neuvidíme samotný sexuálny akt, pričom drvivá väčšina hercov chce mať tieto scény čo najskôr za sebou.

Pohľad do histórie

Photo by Anna Sastre on Unsplash

V začiatkoch kinematografie (1906 – 1911), kedy sa nemé filmy s erotickým podtextom tešili obľube, sa pri sexuálnych scénach využívali ľudia z ulice. Anonymné tváre, anonymné pozadia, ktorí si za finančnú odmenu vymenili s hercami miesto v posteli. A ono to fungovalo, i keď aj na tú dobu išlo o dosť odvážny počin. Dnes však viac ako 95 percent sexuálnych scén majú na svedomí profesionálni herci. A tým je niekedy pri ich točení naozaj poriadne horúco.

Všetko musí byť zmluvne ošetrené

Pred samotným filmovaním háklivých záberov dostanú herci podrobne vypracované zmluvy, ktoré musia podpísať. V nich je dopodrobna opísané, čo všetko sa bude diať, ktoré telesné partie sa objavia pred očami divákov. Herečky neraz musia rátať s tým, že na ich prsia či zadok sa bude dívať celý svet. Je však dôležité, aby scény vyzerali čo najreálnejšie. Pri sexe sme (väčšinou) nahí. A to isté sa očakáva aj od hercov. Muži používajú na penis „kohútiu ponožku,“ akýsi návlek, ktorý má za úlohu schovať ich pýchu pred očami tvorcov filmu, i samotných divákov. Ženy zvyčajne bývajú hore bez, pričom pohlavie im zakryje špeciálna vodotesná páska alebo miniatúrne nohavičky, ktoré sa dodatočne odstránia digitálnou úpravou.

Dostať sa do varu? To určite nehrozí!

Potvrdí vám to väčšina hercov, ktorí sa museli pred kamerou zúčastniť sexuálnych scén. My im veríme, že hranie vášne, keď tam žiadna nie je, je určite poriadna drina. Okrem toho sa okolo vás nachádza filmový štáb (i keď oklieštený na nevyhnutné minimum), čo vám na výslednej sebadôvere určite nepridá.

Herec Michal Shannon to vystihol dokonale: „Pri natáčaní sexuálnych scén vo filme sa cítim, akoby som mal sex. S tou výnimkou, že z toho nemám žiadne potešenie, iba horor, strachy a úzkosť.“ Preto ani mužom nehrozí, že by ich telo prekvapilo erekciou. To je to posledné, čo im zíde na um. Aj samotní tvorcovia filmu si pomáhajú rôznymi spôsobmi, aby uvoľnili napätých hercov. Počnúc vtipmi, cez alkohol, končiac finančnou odmenou. Preto nabudúce, keď budete v duchu závidieť hercom, ktorí si to užívajú naplno, skúste sa zabrzdiť. Naozaj to nie je také skvelé, ako to vyzerá. Veď filmový priemysel je len jedna veľká ilúzia!

Pozri aj: Francúzsko prepisuje dejiny umenia. Nahá Mona Líza je zrejme dielom Leonarda da Vinciho a takto vyzerá jej podoba

thecinemaholic.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy