Raňajky sú základom dňa. Ako vyzerá tento chod v rôznych kútoch sveta a čím sa odlišujú jednotlivé tradičné pokrmy?

Určite ste už mnohokrát počuli, že raňajky sú základom dňa. Sami možno poriadne dbáte na vaše prvé každodenné jedlo, človek predsa musí nazbierať dostatok síl a energie na celý deň. V minulosti sme vám už ukázali, ako vyzerajú obedy v školských jedálňach v rôznych kútoch sveta. Ako však vyzerajú tradičné raňajky? Kde si ľudia doprajú najviac a kde, naopak, radšej len šálku kávy? Možno budete prekvapení.

Austrália

Tradičné raňajky u protinožcov vyzerajú asi takto. Toasty natreté tradičnou austrálskou pomazánkou Vegemite, ktorá sa skladá prevažne z kvasnicového extraktu. V Austrálii je veľmi obľúbená napriek tomu, že jej chuť pripomína bujón.

flickr.com
flickr.com

Brazília

V tisícky kilometrov vzdialenej Brazílii by ste možno čakali niečo exotické, no tradičné raňajky tu pozostávajú z pečiva, šunky a syru. K raňajkám sa podáva káva alebo mlieko.

flickr.com
flickr.com

Čína

Tradičné pokrmy v Číne sa líšia región od regiónu. Jedno však majú spoločné. Servírujú sa takzvané dim sum, teda niekoľko malých pokrmov servírovaných samostatne v malých miskách.

flickr.com
flickr.com

Švajčiarsko

Švajčiari začínajú svoj deň s Birchermüsli, teda ovsenými vločkami s čerstvým alebo sušeným ovocím, spolu s mliekom alebo jogurtom.

blog.willamette.ed
blog.willamette.ed

Pakistan

V Pakistane si ráno potrpia na výdatné raňajky. Tradičným pokrmom je tu hneď zrána guľáš z hovädzieho mäsa.

food.ndtv.com
food.ndtv.com

Kolumbia

V juhoamerickej Kolumbii vyzerajú raňajky nasledovne. Tvorí ich mliečna polievka s pórom a vajcami.

thinglink.com
thinglink.com

Indonézia

Nielen v Indonézii, ale aj Malajzii vám ráno na stôl prinesú Nasi goreng. Tento pokrm pozostáva z praženej ryže, vajíčka a niekedy mäsa alebo morských plodov.

tarasmulticulturaltable.com
tarasmulticulturaltable.com

Nemecko

Nemci si ešte aj pri raňajkách potrpia na veľký výber. Na tradičnom stole nesmie chýbať trošku zo všetkého. Pečivo, syry, šunka, údené mäso, klobása, zelenina, ale aj džem a nutela.

flickr.com
flickr.com

Kuba

Na Kube si s raňajkami ťažkú hlavu nerobia. Základom je dobrá káva. Ku káve sa zvykne podávať takzvaná Tostada, čo je v podstate opečený toast natretý maslom, ktorý si Kubánci zvyknú namáčať do svojej rannej kávy.

cubatravel4u.com
cubatravel4u.com

Anglicko

Tradičné anglické raňajky pozná asi každý. Vajíčka, slanina, párky a fazuľa. Po takejto rannej bombe je enegie na celý deň určite neúrekom.

b4bguide.com
b4bguide.com

Izrael

Izraelský tradičný raňajkový pokrm nesie meno Shakshuka. Ide o vajíčka v pikantnej paradajkovej omáčke spolu s pitou, ktorú si do omáčky môžete namáčať.

cooking.nytimes.com
cooking.nytimes.com

A čo jedia na raňajky vo Francúzsku, Indii, či vo Švédsku?

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy