Radio Garden

Nudia vás slovenské rádiá? Na tejto interaktívnej mape si môžete vybrať hocijaké rádio z celého sveta. Čo počúvajú napríklad v Mongolsku alebo v Brazílií?

Nudia vás slovenské rádiá, alebo by vás zaujímalo, čo počúvajú ľudia v rádiu v iných krajinách sveta? Pomocou najnovšieho projektu holandského inštitútu pre zvuk a obraz to je opäť o čosi jednoduchšie. Vďaka interaktívnemu glóbusu si môžete vybrať krajinu a v nej si naladiť zvolenú rádiovú stanicu.

Autori projektu majú za cieľ prepojiť ľudí cez rádiové stanice. Je jasné, že aj v súčasnosti nájdete na internete viaceré služby, cez ktoré sa dostanete k stovkám svetových rádií, no tento projekt je zaujímavý najmä svojim jednoduchým vizuálnym prevedením.

Radio Garden je nadnárodná rádiová platforma vytvorená už spomínaným holandským inštitútom pre zvuk a obraz v spolupráci s dizajnovým štúdiom Moniker. Podľa Verge si tento projekt kladie za cieľ spojiť ľudí na celom svete prostredníctvom zdieľania skúseností a zážitkov.

 Radio Garden
Radio Garden

„Od samotného začiatku rádiové vlny prekračovali hranice štátov. Naša predstava je, že rádiá a poslucháči sa mali spájať aj keď sú od seba vzdialení tisíce kilometrov. Takisto ich nové rádiá môžu obohacovať „, tvrdia tvorcovia Radia Garden.

Ako si teda vypočujem rádiá z celého sveta? Jednoducho kliknite na odkaz Radia Garden a na interaktívnej mape sveta si vyberte lokalitu, z ktorej by ste chceli počúvať rádio. Výber vám uľahčia zelené body na mape, ktoré predstavujú konkrétne rádiá. Stačí tak iba zatočiť zemeguľou a môžete počúvať napríklad japonské, kórejské, či rôzne americké rádiá. Alebo ostanete iba v rámci Európy a vypočujete si čo „fičí“ v rádiách v Holandsku, Španielsku, v Taliansku, alebo kdekoľvek inde. Výber je skutočne iba na vás.

interez.sk (mmm)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy