Veda, technika či iné oblasti veru robia pokroky raketovou rýchlosťou. Prečo by sa to potom nemohlo týkať aj kávy? Určite si niečo podobné hovorili aj Slováci, vďaka ktorým tak vznikla prvá bezfarebná káva na svete.

Úprimne, vedeli by ste si predstaviť deň bez kávy? Tento povzbudivý nápoj pôvodom z Etiópie si zamilovali milióny ľudí po celom svete a výnimkou nie sú ani Slováci. Niekotorí z nás ju pijú skôr zo zvyku, iný pre pôžitok, no všetci sa zhodneme na tom, že aróma a chuť dobrej a kvalitnej kávy má niečo do seba. Svoje o tom vedia aj dvaja Slovácai, ktorí sa rozhodli prísť s niečím jedinečným.

Bezfarebná káva, ktorú dnes poznáme pod značkou CLEAR COFFEE je výmyslom dvoch  šikovných Slovákov, bratov Dávida a Adama Nagyovcov.

Na prvý pohľad by ste si určite mysleli, že tento nápoj obsahuje množstvo farbív či iných škodlivých vecí, no opak je pravdou. Káva neobsahuje žiadne umelé príchute, konzveračné látky, stabilizátory, cukor či sladidlá iného druhu. Dokonca, je tvorená len z dvoch zložiek, a to vysoko kvalitných pražených kávových zŕn Arabica a čistej vody. Samotná výroba samozrejme ostáva tajomstvom, no vďaka kombinácii nových technológii a kvalitných ingrediencií, dnes máme pred sebou veľmi zaujímavý slovenský výrobok, na ktorý môžeme byť patrične hrdí.

Zaujímalo by vás ako také niečo chutí? Rozhodne sa nemusíte ničoho báť. Obsah kofeínu je 50 miligramov na 100 mililitrov a povzbudzujúca káva ma príjemnú osviežujúcu chuť. Ak radi skúšať nové veci, alebo hľadáte nejakú alternatívu pre zachovanie si bieleho úsmevu, tak by ste určite mali skúsiť CLEAR COFFEE.

Na začiatok, povedali by ste nám niečo o sebe? Napríklad, aká je vaša obľúbená káva?    

Moje meno je Dávid a spolu s mojim bratom Adamom sme koncom roku 2015 založili firmu Clear Coffee, ktorá sa zaoberá výrobou Clear Coffee, prvej bezfarebnej kávy na svete. Mojím favoritom je jednoznačne náš produkt (úsmev), lebo som si ho v prvom rade vytvoril pre seba. Ak sa bude páčiť aj iným budem len rád. Škoda len, že ho zatiaľ málokde dostať  (smiech).

Bezfarebná káva. Odkiaľ prišiel nápad vyrobiť niečo také?

Spolu s bratom sme tuhí kávičkári a preto sme mali vždy problém s faktom, že káva farbí zuby. Prvý úmysel bol preto nájsť nejakú vhodnú alternatívu,  ale keďže tu nič podobné nebolo, pokúsili sme vytvoriť niečo sami.

Bolo jednoduché vytvoriť takýto produkt? Museli ste urobiť mnoho pokuso,v aby ste docieli transparentnosť?

Prvá myšlienka prišla v roku 2012 a trvalo nám tri mesiace, kým sme sa dopracovali ku prvej bezfarebnej káve, no to sme boli  kvalitatívne ešte niekde úplne inde. Vtedy som si uvedomil, že najprv potrebujem rozšíriť svoje znalosti o káve, aby som mohol vytvoriť čo najkvalitnejší produkt. Myslím si,  že ešte určite máme priestor na zdokonaľovanie, ale sme na správnej ceste.

Káva je tvorená len z dvoch zložiek, je bez farby a neobsahuje žiadne škodlivé či konzervačné látky alebo umelé sladidlá. Je tu ešte niečo, čím je výnimočná? Mohli by ste produkt trochu viac priblížiť?

Ďalšou výhodou nášho produktu je, že má nízky obsah kalórií. Jedna 200 ml fľaša obsahuje 100 mg kofeínu, čo je približne ekvivalent dvojitého espressa alebo kávy z frenchpressu a pritom má iba 4 kalórie. Pre docielenie presnej hladiny kofeínu používame prírodný kofeín. Vďaka tomu vieme zaručiť rovnaký povzbudzujúci účinok v každej jednej dávke.

Clear Coffee
Clear Coffee

Momentálne sa zameriavate na propagáciu kávy nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Chytajú sa ľudia?

Na Slovensku toho teraz veľa nerobíme čo sa propagácie týka. Hlavne snažíme presadiť na trhu vo Veľkej Británií kde sú reakcie zatiaľ nad naše očakávania. Už ale máme záujemcov aj z iných krajín ako USA, Južná Kórea alebo UAE.

Aké sú vaše ambície do budúcna? Plánujete nejaké kampane?

V súčastnosti je naším hlavným cieľom zoznámiť ľudí s Clear Coffee. Kampane určite plánujeme ale zatiaľ by som nerád konkretizoval.

Ak radi skúšate nové veci, alebo hľadáte nejakú alternatívu pre zachovanie si bieleho úsmevu, tak by ste určite mali skúsiť CLEAR COFFEE, ktorú momentálne dostať na ich oficiálnom e-shope či v niektorých obchodoch na Slovensku a vo Veľkej Británii.

interez.sk (Alexandra Geletová), Clear Coffee
Príbehy
0
Komentovať (0)