Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bývalá tenistka Dominika Cibulková dnes pomáha pri testovaní na ochorenie COVID-19 v Bratislave. 

Po prevalení sa škandálu s prednostným očkovaním dnes Dominika Navara Cibulková v ochrannom obleku pomáha počas testovania na ochorenie COVID-19 na mobilnom odberovom mieste (MOM) v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave.

Pomáha v 1. línii

Rezort zdravotníctva vítal, že Cibulková chce poskytnúť pomoc zdravotníkom prvej línie. „Predbežne sme sa dohodli, že bude pomáhať pri testovaní na ochorenie COVID-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave. Zapojí sa aj do informačnej komunikačnej kampane,“ komentovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová s dôvetkom, že bývalá tenistka by tak mala podporiť dôležitosť a význam očkovania v širšej verejnosti ako motiváciu pre účasť čo najväčšieho počtu ľudí v boji s týmto ochorením.

O tom, že Cibulková sa rozhodla prijať výzvu ministerstva zdravotníctva pri pomoci v boji s pandémiou nového koronavírusu, informovala v utorok. Zároveň sa ospravedlnila, že spolu s jej manželom Michalom Navarom boli neoprávnene zaočkovaní vakcínou proti ochoreniu COVID-19 v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) na Kramároch po tom, ako ju do oficiálneho zoznamu samovoľne a neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra.

Po medializácii prípadu reagovala, že ak by tušila, že sa dopúšťa vážneho pochybenia a nevypĺňa len voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by možnosť zaočkovať sa nevyužila. Za prednostné očkovanie si vyslúžila vlnu kritiky.