Foto: Ars Electronica/Tom Mesic/Flickr

Michaela Galambošová / / Veda
Keď na festivale vystavili sexrobota, okamžite to vzbudilo záujem. No určite nie taký, ako čakala firma vystavujúca túto novinku.

O sexuálnych robotoch, ktorí sa pomaly, ale isto predierajú do každodenného života, sme vás už niekoľkokrát informovali. No tentoraz sme si nevzali na mušku ich klady a zápory, ani morálne otázky spojené s týmto produktom. Neďaleko našich hraníc, v rakúskom mestečku Linz, vystavovali na festivale elektronických noviniek Ars Electronica Festival aj sexuálnu robotku Samanthu. Zvedaví návštevníci ju takmer zničili.

Chápeme, že každý sa chcel dotknúť „slečny,“ ktorá narobila toľko rozruchu. Samantha, robotická bábika pre dospelých, reaguje na ľudský dotyk. Samozrejme, že každý si ju chcel vyskúšať. Samotní výrobcovia však boli nemilo prekvapení, naozaj nekultúrnym správaním návštevníkov. Tí ju chytali za prsia, rozbili jej dva prsty a celú ju ušpinili. Inokedy kultivovaní muži sa zmenili na nevychovaných chlapcov, ktorí sú celí vedľa z nezvyčajnej hračky.

Samantha / Sergi Santos, Synthea Amatus SL (ES)

Umelá modrooká blondínka musela letieť naspäť do Barcelony, kde ju vyčistili a dali opäť do poriadku. Našťastie jej softvér neutrpel žiadne zranenia. Predtým, než sa spustil samotný ošiaľ, pokúšala sa dokázať svoju inteligenciu jednoduchou komunikáciou s návštevníkmi a vrelými objatiami. Možno tie boli spúšťačom barbarského správania návštevníkov. I keď Samantha utrpela traumu, predsa len to malo pre obchodníka priaznivé následky. Vraj predal až 15 kusov tohto modelu, pričom zlé jazyky tvrdia, že najväčší záujem o ne mali v istom viedenskom „podniku“. Že by vytlačila najstaršie povolanie na svete? To však ukáže len čas.

Pozri aj: Raz sa nám to môže vymknúť z rúk. Experti varujú, že z čoraz populárnejšieho sexuálneho robota sa môže stať potenciálny zabijak

iflscience.com
0
Komentovať (0)