Bezmäsitý Veggie Burger, Veggie Wrap a Veggie šalát spestrujú ponuku už aj na Slovensku.

Či už je to zapríčinené ekologickou iniciatívou alebo zdravotnými benefitmi bezmäsitej stravy, záujem po mäsových alternatívach neustále narastá. Túto skutočnosť potvrdzujú nielen rôzne štatistiky, ale aj priamo zákaznícka skúsenosť v rámci reštaurácií McDonald’s na Slovensku. Preto sa spoločnosť koncom marca rozhodla uviesť na trh novinku, ktorá poteší nejedného zákazníka. Svoje klasické menu McDonald’s rozšíril o bezmäsitú ponuku, na ktorej si pochutia vegetariáni, flexiteriáni, ale aj zákazníci obľubujúci zmenu jedálnička. 

Z veľkej časti súvisí kvalita nášho života práve s prijímanými živinami, ktoré ovplyvňujú dôležité procesy v našom tele. Vyvážená strava by preto mala byť súčasťou každodenného jedálnička. Pri pohľade na rôzne prístupy k jedlu ako takému môžeme vo svete i na Slovensku vidieť čoraz viac ľudí preferujúcich bezmäsitú stravu.  A keďže spoločnosť McDonald’s dlhodobo počúva svojich zákazníkov a sleduje trendy v oblasti gastronómie, na trh uviedla bezkonkurenčne chrumkavú ponuku veggie. „Našim zákazníkom chceme stále prinášať niečo nové a tiež ponúkať širšiu ponuku chutných i bezmäsitých jedál, z ktorých by sa mohli u nás najesť podľa svojich predstáv. Preto sme vyšli v ústrety smerom k bezmäsitej ponuke v podobe troch nových veggie produktov,“ povedala Lucia Polačeková, PR supervízorka pre McDonalds na Slovensku.

Zelenina nikdy nechutila lepšie

V jedálničku mnohých konzumentov mäsa je zelenina väčšinou považovaná za akýsi doplnok, ktorý pomáha k vyváženiu chutí na tanieri. McDonald’s mení pravidlá hry a zeleninu v tomto prípade postavil do role hlavného hrdinu. Zákazníci sa tak môžu tešiť na bezkonkurenčnú chuť zeleninovej placky, ktorá je súčasťou uvedených vegetariánskych noviniek. V prípade Veggie burgra sa placka podáva v žemli, spolu s plátkom Čedaru, čerstvým šalátom a paradajkami s novou jogurtovo-bylinkovou omáčkou.  Po zahryznutí sa môžu zákazníci tešiť na gastronomický zážitok, ktorý zmení aj mýtus o zle ochutených vegetariánskych burgroch. Svojou chuťou, kvalitnými surovinami a chrumkavosťou sa plnohodnotne vyrovná mäsovým „kolegom“, pričom zeleninová placka nechýba ani  v zložení Veggie Wrapu a Veggie šalátu.

„Zaradením troch vegetariánskych noviniek do našej ponuky reagujeme na požiadavky našich zákazníkov a veríme, že nimi oslovíme nielen vegetariánov, či flexiteriánov, ale aj našich stálych zákazníkov, ktorí ocenia nové chute na zeleninovom základe, dopĺňa L. Poláčeková.

Pridaním veggie ponuky do McMenu môžu zákazníci McDonald’s spestriť a nutrične vyvážiť svoje stravovanie o chutne spracovanú zeleninu. Veggie placky totiž obsahujú mrkvu, petržlen, hrášok, brokolicu, cibuľu, zelené, červené a žlté papriky. Chuť je vylepšená o ementálsky typ syru, maslo, slnečnicové semienka, tortilla chipsy a bylinky. Tieto veggie placky neobsahujú žiadny palmový olej. „Tri novinky z radu Veggie sú veľmi chutnou alternatívou pre tých ľudí, ktorí sa mäsu úplne alebo aj čiastočne vyhýbajú nielen kvôli zdravotným benefitom, ale tiež s ohľadom na etický či ekologický aspekt,“ hovorí na záver PR supervízorka pre slovenský McDonald’s.

Pr článok McDonald's
0
Uložiť článok
Komentovať