Foto: Profimedia

Ostrov Galešnjak sa nachádza kúsok od Zadaru.

Chorvátsko patrí k najobľúbenejším destináciám nielen slovenských dovolenkárov. Veľmi populárne sú aj tamojšie ostrovy, z ktorých mierne vyčnieva tzv. Ostrov lásky. Miesto, ku ktorému chodia na jachtách hviezdy ako Beyoncé či Michael Jordan, je teraz na predaj, píše Dromedar.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ostrov Galešnjak je síce neobývaný kus zeme blízko mesta Zadar, no jeho popularita je celosvetová. Pozornosť púta hlavne jeho tvar, ktorý vyzerá takmer identicky ako tvar srdca. Vďaka tejto netradičnej zaujímavosti sa mu hovorí aj Ostrov lásky či Miesto všetkých zamilovaných.

Foto: Flickr

Prvé záznamy o existencii tohto ostrova sa datujú do 19. storočia, kedy ho objavil Napoleonov kartograf Charles Francois Beautemps-Beaupré. Dnes je plocha o výmere 142-tisíc metrov² vlastníctvom rodiny Jureškových, no zdá sa, že už nie na dlho. Ostrovček lásky je totiž podľa oficiálneho inzerátu na predaj.

Cena je obrovská

Galešnjak sa nachádza medzi pevninským Chorvátskom a ostrovom Pašman v tzv. Pašmanskom kanáli a od Zadaru je vzdialený len niečo vyše 24 kilometrov. Na ostrove sa nenachádza nič, nie je obývaný a nestojí tam žiadna budova. Aj to je však jedno z lákadiel, na ktoré chcú predajcovia prilákať potenciálnych kupcov.

Pohľad z pevniny, foto: Tristan Surtel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Za ostrov pýtajú astronomických 13 miliónov eur, no prízvukujú, že pomerne rovinaté miesto s dvoma malými kopčekmi je ideálne na stavbu veľkého domu, hotelového rezortu alebo hospodárstva na pestovanie hrozna či olív.

Hviezdni dovolenkári

Ďalším lákadlom je určite aj fakt, že k ostrovu, ktorý má prirodzený tvar srdca, často prichádzajú na jachtách tie najväčšie svetové hviezdy. Bežnými návštevníkmi sú napríklad Jeff Bezos, Jay Z, Michael Jordan či Beyoncé, ktorá tam dokonca v minulosti trávila aj narodeniny.

Foto: SITA

Aj keď sa v prepočte 325 eur za meter² opustenej vyprahnutej plochy zdá veľa, vzhľadom na popularitu ostrova a jeho srdcový efekt je možné, že nejaký milionár sa napokon rozhodne investovať a získať Ostrov lásky, ktorý domáci volajú Otok za zaljubljene, teda Ostrov pre zamilovaných.

Uložiť článok

Najnovšie články