Foto: Twitter (HH Sheikh Mohammed)

Šejk Mohammed potvrdil realizáciu obrovského projektu, ktorý dubajské pobrežie obohatí o 110 kilometrov nových pláží.

Za krajinu neobmedzených možností v minulosti ľudia často označovali USA, no dnes tento prívlastok platí skôr pre klenot arabského sveta – Dubaj. Mesto plné inovácií a dychberúcej architektúry chystá ďalší obrovský projekt, ktorý potvrdil aj sám šejk Mohammed.

Článok pokračuje pod videom ↓

Najkrajšie mesto sveta

Dubaj rastie a prosperuje. Dnes oznamujeme nový plán pre Palm Jebel Ali. Jeho rozloha je dvakrát väčšia ako Palm Jumeirah a jeho pláže dosahujú 110 kilometrov. Jeho morské a zelené pastviny poskytnú bývanie s najvyššou kvalitou života a jeho návštevníci a turisti si užijú viac ako 80 hotelov a rezortov, ktoré im a ich rodinám poskytnú krásne turistické zážitky,“ veľkolepo vyhlásil na svojom twitteri dubajský vládca.

Ako ďalej vyplýva z jeho príspevku, cieľom Dubaja je do roku 2033 zdvojnásobiť súčasnú ekonomiku. Podľa Khaleej Times je cieľ kompetentných v Dubaji jasný – chcú z neho urobiť najkrajšie mesto na svete, s najvyššou kvalitou života. Ako uvádza portál Arabian Bussiness, Palm Jebel Ali je súčasťou plánu Dubaj 2044, čo je jeden z najväčších vizionárskych projektov v Spojených arabských emirátoch vôbec.

Máme obrovské ambície do budúcnosti a sme presvedčení, že dokážeme premeniť našu veľkú víziu rozvoja na realitu. Palm Jebel Ali ďalej posilní našu mestskú infraštruktúru a upevní pozíciu mesta ako jednej z popredných svetových metropol,“ hovorí šejk.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články