Za krajinu neobmedzených možností v minulosti ľudia často označovali USA, no dnes tento prívlastok platí skôr pre klenot arabského sveta – Dubaj. Mesto plné inovácií a dychberúcej architektúry chystá ďalší obrovský projekt, ktorý potvrdil aj sám šejk Mohammed.
Najkrajšie mesto sveta
Dubaj rastie a prosperuje. Dnes oznamujeme nový plán pre Palm Jebel Ali. Jeho rozloha je dvakrát väčšia ako Palm Jumeirah a jeho pláže dosahujú 110 kilometrov. Jeho morské a zelené pastviny poskytnú bývanie s najvyššou kvalitou života a jeho návštevníci a turisti si užijú viac ako 80 hotelov a rezortov, ktoré im a ich rodinám poskytnú krásne turistické zážitky,“ veľkolepo vyhlásil na svojom twitteri dubajský vládca.
دبي تنمو وتزدهر .. نعلن اليوم المخطط الجديد لنخلة جبل علي .. مساحتها ضعف نخلة جميرا .. شواطئها تصل ل110 كم .. مرابعها البحرية والخضراء ستوفر السكن بأعلى جودة حياة .. وزوارها وسياحها سيتمتعون بأكثر من 80 فندق ومنتجع توفر تجارب سياحية جميلة لهم ولأسرهم ..
أعلنا عن هدفنا بمضاعفة… pic.twitter.com/zf0GIjROOJ
— HH Sheikh Mohammed (@HHShkMohd) May 31, 2023
Ako ďalej vyplýva z jeho príspevku, cieľom Dubaja je do roku 2033 zdvojnásobiť súčasnú ekonomiku. Podľa Khaleej Times je cieľ kompetentných v Dubaji jasný – chcú z neho urobiť najkrajšie mesto na svete, s najvyššou kvalitou života. Ako uvádza portál Arabian Bussiness, Palm Jebel Ali je súčasťou plánu Dubaj 2044, čo je jeden z najväčších vizionárskych projektov v Spojených arabských emirátoch vôbec.
„Máme obrovské ambície do budúcnosti a sme presvedčení, že dokážeme premeniť našu veľkú víziu rozvoja na realitu. Palm Jebel Ali ďalej posilní našu mestskú infraštruktúru a upevní pozíciu mesta ako jednej z popredných svetových metropol,“ hovorí šejk.
Lukáš kontroluje nehnuteľnosti: Videl som dom zlomený na dve polovice. Skryté chyby často vyjdú draho
Psychologička Lucia Košťálová o prípade učiteľky v Nitre: Škola by mala mať postup pre tieto situácie
Namaľoval Hitlera ako masturbuje, bol ním posadnutý. Salvador Dalí veril, že je reinkarnáciou mŕtveho brata
Agnesa žije 20 rokov v USA: Podnikanie je tu ľahšie, no pracuje sa veľa. Ľudia dajú na bývanie aj 70 % príjmov
Podľa šéfa IĽP chce Ficova vláda Slovákov v zahraničí umlčať. Naša redaktorka bola na najlepšom letisku na svete














Nahlásiť chybu v článku