Foto: Pixabay

O Britoch sa hovorí, že sú hrdí na svoj "pokoj Angličana".

Povedzte však niečo, čo sa im nepáči a uvidíte, že až takí pokojní nie sú. Ak sa nechcete dostať do konfliktu, týchto 14 vecí radšej Britom nikdy nehovorte.

Stretol/stretla si niekedy kráľovnú/Kate Middleton/Stephena Frya?

Na ostrove žije množstvo ľudí a väčšinou kráčajú so sklonenými hlavami. Je dosť možné, že občas okolo nejakého člena kráľovskej rodiny aj prejdú, sú však príliš zaneprázdnení pozeraním na displeje, aby to postrehli.

Čo si urobil/a pre kráľovskú svadbu?

Možno vás to prekvapí, ale v Británii žije množstvo ľudí, ktorých kráľovská rodina príliš nezaujíma. Kráľovná síce môže byť vyobrazená na peniazoch, nie je však obľúbenou témou na konverzáciu. A nie, nie všetci poznajú národnú hymnu.

pixabay.com

Prečo je vaše jedlo také zlé?

O Britoch by ste mali vedieť, že sa vyžívajú v rýpaní do mizérie a zlých vecí. Vyrastajú v daždivých dňoch, na mastnej donáške a sivých sendvičoch. To, čo je pre niekoho krajne nepríjemné, môže Britovi privodiť nostalgickú pohodu.

Prečo ráno jete fazuľu…na toaste?

Do britských raňajkových návykov sa jednoducho radšej nemiešajte.

pixabay.com

Prečo milujete státie v rade?

Nie je celkom jasné, odkiaľ tento stereotyp pochádza. Možno nad tým porozmýšľajú stojac niekoľko hodín v rade. Skutočnosť je však taká, že zrejme ako všetci na svete, aj Briti nenávidia vystávanie v dlhých radoch. A ani pri tom nevyzerajú dobre. Jednoducho však majú poriadok radšej, než nenávidia státie v radoch.

Takže, ako to ide s Brexitom?

Reči o Brexite sú zakázané!

Prečo pijete tak veľa čaju?

Keby ste strávili v Británii čo i len jeden deň, vedeli by ste prečo. Studené počasie, skoré rána a pomalé tempo života naruší len cesta ku kanvici. Sledovanie, ako vrie voda na čaj, a potom zapĺňanie prázdnych žíl čajom, vytrháva z nudy.

pexels.com

Prečo ste k sebe všetci takí slušní?

Briti sú takí drzí, ako ktokoľvek iný. Všetko však držia „pod pokrievkou“, až kým nepríde čas futbalového zápasu, či iné udalosti zjednocujúce národ.

Prečo máte toľko slov, ktorými dávate zbohom?

Je považované za drzé neukončiť konverzáciu pozdravom, ako napríklad: bye, cheerio, take care, cheers, thanks.

Prečo je každý posadnutý Mary Berry?

V týchto časoch nabitých politickou nevraživosťou, Mary Berry je osoba, ktorú Briti milujú. Nepotrebujete pochopiť prečo, preto sa na to jednoducho ani nepýtajte. Pozrite si epizódu Great British Bake Off a možno pochopíte.

Ale veď si povedal/a, že si v poriadku.

V poriadku nikdy neznamená, že sa má človek dobre. Na to však prídete.

Prečo nehovoríte žiadnym iným jazykom?

Briti sú jedineční v tom, že si často myslia, že žiaden iný jazyk okrem svojho ovládať nepotrebujú. Je to bizarné. Navyše, často si myslia, že ak sa cudzincovi, ktorý po anglicky nehovorí, prihovoria v angličtine pomalšie a hlasnejšie, možno pochopí.

Vlhkosť

Toto slovo je zakázané.

pexels.com

Je Jaffa Cake koláč, alebo keksík?

Jednoducho sa nepýtajte.

Ocitli ste sa už niekedy v situácii, kedy ste na dovolenke nevhodnou otázkou miestnych nahnevali?

Pozri aj: Týmito jednoduchými vetami naštvete každého Európana. Aká otázka najviac rozčuľuje Slovákov?

indy100
Príbehy
0
Komentovať (0)