ilustračné foto: wikimedia.org(Phil Richards)

Mzdy zamestnancov spoločnosti v roku 2018 narástli o 7,56 %.

Mzdy zamestnancov Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) v roku 2018 narástli o 7,56 %. Polepšili si pritom najmä prevádzkové a robotnícke profesie. Od roku 2014 mzdy v ZSSK vzrástli o 22,44 %. Informoval o tom hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.

Kým v roku 2017 zamestnanci zarábali v priemere 1038,22 eura, v minulom roku to bolo 1117,64 eura. K medziročnému nárastu podľa Kováča prispeli najmä osobitné prémie či zvýšenie príplatkov.

Foto: Wikimedia commons

Mzdy vlani rástli najrýchlejšie v prevádzkových profesiách rušňovodič, vlakvedúci, vozmajster a na údržbe v robotníckych profesiách elektromechanik, zámočník a mechanik elektronických zariadení.

Pokračujúci niekoľkoročný rast reálnych miezd zamestnancov je jedným z výsledkov našej transformácie ZSSK, ktorá sa prejavuje vo zvýšenej efektivite prác, keď s rovnakým počtom ľudí dokážeme prevádzkovať viac vlakov a voziť viac ľudí, ale aj vo vyšších platoch,” skonštatoval Patrik Horný, podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku ekonomiky a informačného manažmentu ZSSK.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )