Foto: TASR/AP

Českého prezidenta Miloša Zemana musia opätovne previezť do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe.

Oznámila to vo štvrtok spravodajská stanica CNN Prima News s tým, že Zeman sa údajne nakazil koronavírusom.

“Môžem potvrdiť, že dochádza k prevozu pána prezidenta do ÚVN,” potvrdil zmienenému zdroju lekár Boris Šťastný zo spoločnosti Senior Home Group. Tá sa mala o Zemana starať po jeho štvrtkovom prevoze do prezidentského sídla v Lánoch.

Podľa českého rozhlasu Frekvence 1 má prezident pozitívny test

Český prezident Miloš Zeman mal pozitívny test na koronavírus. Informáciu vo vyhlásení potvrdil jeho hovorca Jiří Ovčáček. V spolupráci s jeho ošetrujúcim lekárom Miroslavom Zavoralom preto rozhodli o prevoze naspäť do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe za účelom riešenia tejto situácie, uviedol.

Foto: TASR/AP

Podľa rozhlasovej stanice Frekvence 1 mal Zeman pozitívny test na koronavírus, príznaky ochorenia však zatiaľ nemá.

Zemana prepustili z ÚVN vo štvrtok o 10.00 h. Prezident tam bol prevezený 10. októbra s ťažkosťami spôsobenými bližšie nešpecifikovaným ochorením. Chirurg Pavel Pafko, ktorý je členom prezidentovho lekárskeho konzília, predtým povedal, že Zeman má chronické ochorenie pečene.

Pôvodne bol 77-ročný prezident hospitalizovaný na oddelení intenzívnej starostlivosti, neskôr ho premiestnili na rehabilitačné oddelenie a potom na lôžko dlhodobej starostlivosti, z ktorého už prijímal hostí – vrátane premiéra v demisii Andreja Babiša a kandidáta na jeho nástupcu Petra Fialu.

Zeman by mal Fialu vymenovať za predsedu vlády v piatok 26. novembra na zámku v Lánoch.

0
Uložiť článok
Komentovať