Ilustračná foto: Unsplash (Glenn Carstens Peters)

Obľúbené české stanice sa majú vytratiť z našich obrazoviek.

Sledovanie českých televíznych staníc vnímame dlhé roky ako bežnú vec. Čoskoro však na Slovensku má prísť k ich „vypnutiu“.

Prítomnosť českých televízií na slovenskom mediálnom trhu vadí najmä slovenským staniciam, má im ubližovať. Z našich obrazoviek by mali preto zmiznúť už do pár týždňov, informujú Lidovky. Udeje sa tak na žiadosť najmä komerčných staníc ako TV JOJ či TV Markíza, kradnú im sledovanosť a tým aj príjmy z vysielania reklamy.

Termín posunuli

Televízne stanice našich susedov sa mali vytratiť z ponuky tunajších poskytovateľov už dnes, termín však posunuli. Očakáva sa, že si už viac nepozrieme stanice skupiny Prima či dokonca verejnoprávnej Českej televízie.

Ilustračná foto: Pexels

Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský tento krok kritizuje, informuje portál Honline. „Vysielanie českých televíznych staníc na Slovensku vnímam ako jeden z prostriedkov na upevňovanie výnimočných a vo svete jedinečných česko-slovenských vzťahov. Som presvedčený, že je v záujme rozvoja našich vzťahov, aby toto vysielanie bolo zachované,“ vyjadril sa Lipavský.

Najnovšie články